Profesjonalna firma remontowa a fachowiec amator

Profesjonalna firma remontowa a fachowiec amator

Profesjonalna firma remontowa czy taka istnieje? Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy lepiej zatrudnić fachowca amatora czy profesjonalną firmę remontową do wykonania remontu łazienki w Twoim domu? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawimy Ci zalety i wady obu opcji, a także przykład z naszego doświadczenia w branży budowlanej.

Zacznijmy od fachowca amatora. To osoba, która ma pewne umiejętności i narzędzia, ale nie posiada odpowiednich kwalifikacji, ubezpieczenia ani gwarancji na swoje usługi. Zwykle taki fachowiec oferuje niższe ceny niż firma remontowa, co może być kuszące dla oszczędnych klientów. Jednak taka opcja niesie ze sobą sporo ryzyka. Po pierwsze, nie masz pewności, czy fachowiec amator wykona pracę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i normami bezpieczeństwa. Po drugie, jeśli coś pójdzie nie tak, np. uszkodzi się instalacja elektryczna lub wodno-kanalizacyjna, możesz mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania lub naprawy. Po trzecie, fachowiec amator może nie dotrzymać terminu, zmienić cenę w trakcie lub po prostu zniknąć z horyzontu.

A co potrafi profesjonalna firma remontowa? To podmiot, który ma odpowiednie uprawnienia, certyfikaty, ubezpieczenie i gwarancję na swoje usługi. Zwykle taka firma oferuje wyższe ceny niż fachowiec amator, ale za to zapewnia wysoką jakość wykonania i pełną odpowiedzialność za efekt końcowy. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, możesz liczyć na to, że firma remontowa dokładnie zaplanuje i zrealizuje projekt zgodnie z Twoimi wymaganiami i przepisami. Jeśli coś pójdzie nie tak, np. okaże się, że trzeba wymienić więcej materiałów lub poprawić błędy, firma remontowa pokryje te koszty i naprawi usterki. Ponadto firma remontowa będzie dbać o terminowość, komunikację i porządek na placu budowy.

Oczywiście nie wszystkie firmy remontowe są takie same. Niektóre mogą być bardziej doświadczone, profesjonalne i uczciwe niż inne. Dlatego warto sprawdzić opinie innych klientów, poprosić o referencje i porównać oferty kilku firm przed podjęciem decyzji. A jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszą opcję dla siebie, skorzystaj z naszego poradnika Sześć Kroków do Idealnego Remontu Łazienki oraz nasza Lista Kontrolna Profesjonalnej Firmy Remontowej.

A teraz przykład z życia wzięty profesjonalnej firmy remontowej. Nasza klientka, która zleciła remont łazienki pewnemu panu, który okazał się być fachowcem amatorem. Po kilku dniach pracy, zniknął bez śladu, nie odbierając telefonu ani nie odpowiadając na wiadomości. Nasza klientka została z niedokończoną łazienką i stratą pieniędzy.

Łazienkę zostawił w stanie widocznym na zdjęciach poniżej:

profesjonalna firma remontowa warszawa

W naszej branży jest taka zasada, aby nie podejmować się prac już zaczętych przez innych. Zmiana koncepcji w trakcie prac wiąże się z dodatkowymi kosztami i dodatkowym czasem. Klienci w takiej sytuacji już stracili pieniądze, więc nie chcą i nie mogą zacząć od nowa. Liczą, że zrobimy to taniej i lepiej niż poprzednicy, ale często trzeba dużo prac wykonać od nowa. Dlatego nikt nie chce się podejmować takich „rozbabranych” łazienek.
profesjonalna firma remontowa warszawa

Dlaczego tak się dzieje, że wielu fachowców amatorów, „ucieka z miejsca pracy”? Po pierwsze, zbyt mało liczą za taką pracę. Nie posiadają profesjonalnego systemu do kosztorysowania, gdzie jest baza danych z cenami materiałów, robocizny, więc liczą na „oko.” Przez co po pierwszej zaliczce – znikają – bo jak zaczną sami to robić, to dochodzą do wniosku, że to się im nie kalkuluje.

profesjonalna firma remontowa warszawa

I już „złapali” kolejnego klienta – idą tam, i ta sama historia. biorą zaliczkę i znikają. A, że nie posiadają ani strony internetowej, nie podpisują umowy, nikt nie wie, gdzie mieszkają, a numer telefonu można zmienić, to są nie do znalezienia. Klienci się na to godzą bo „tanio.” I nie chce się im szukać „uciekiniera” bo mają nie dokończoną łazienkę w domu.

Przeprowadzanie remontu łazienki przez jedną osobę nawet bardzo sprawną, w szybkim czasie 10 dni roboczych jak nasza profesjonalna firma remontowa jest raczej nie możliwe. Jedna osoba może taki remont przeprowadzić ale w ciągi miesiąca lub dłużej, mówimy tu o kompleksowym remoncie od A do Z.

Nasza klientka miała już zakupione płytki, wannę, miskę wc oraz armaturę. Pomogliśmy wymienić wannę akrylową na metalową, dokupiliśmy resztę potrzebnych rzeczy. Przygotowaliśmy projekt, została przedstawiona wycena, podpisana umowa i prace zakończyliśmy w ciągu 10 dni roboczych w dodatku z przeróbkami instalacji i kuciem ścian.

Łazienka na koniec prezentuje się nawet ładnie i ważne, że Klientka zadowolona:)

profesjonalna firma remontowa warszawa

Lustro zostało specjalnie przesunięte aby zmieścił się wieszak na ręcznik. Klientka samodzielnie na koniec remontu kupiła ten wieszak, nie pytając się o wymiar. I tak wyszło. Nawet zakup akcesoriów łazienkowych lepiej zostawić profesjonalnej firmie remontowej.

profesjonalna firma remontowa warszawa

Jak widać, wybór fachowca amatora lub profesjonalnej firmy remontowej może mieć duży wpływ na jakość i koszt Twojego remontu łazienki. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, dobrze się zastanów i skonsultuj z ekspertami. A jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu najlepszej oferty, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.