Projektowanie małej łazienki z pralką

Projektowanie małej łazienki z pralką może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli chcemy, aby nasza łazienka była nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Jak więc ukryć pralkę w małej łazience, aby nie zaburzała harmonii wnętrza? Oto kilka pomysłów na to, jak zintegrować pralkę z resztą wyposażenia łazienki. Idealnie jeśli pralkę można przenieść w inne miejsce ale kiedy nie można postawić jej w kuchni, pralni lub w innym miejscu poza łazienką, a umiejscowienie jej w nowym projekcie stanowi małe wyznawanie. Jest to stały element o określonych gabarytach, który musi być brany pod uwagę podczas projektowania a także musi być możliwość jej wysunięcia na potrzeby serwisu lub podczas awarii. Małe łazienki w bloku często projektuje się „pod pralkę.”

Projektowanie małej łazienki z pralką – sposoby na ukrycie pralki

Nowoczesne pralki można z łatwością dopasować do aranżacji łazienki, dostępne są w nowoczesnych wzorach i kolorach. Jednakże, większość naszych klientów chce ukryć czy zabudować pralkę, Projektowanie małej łazienki z pralką polega na tym, by pralkę umiejscowić w miejscu łatwo dostępnym, możliwe schowaną ale także co bardzo ważne, w przypadku awarii można ją wysuną. W skrócie, projekt małej łazienki z pralką skupia się w pierwszej kolejności na ustalenie dla niej odpowiedniego miejsca a następnie dopasowanie reszty elementów stałych łazienki. Często klienci decydują się na wymianę pralki otwierana z przodu na pralkę otwieraną z góry,

W przypadku projektu łazienki na poniższym zdjęciu, pralka została postawiona na miejscu przed montażem umywalki i szafki pod umywalkę. Bardzo wąska łazienka, w której nie było innego rozwiązania, jak podnieść umywalkę z blatem ponad wysokość pralki a szafkę pod umywalką zamocować niezależnie na 2 mocowania, które łatwo serwisant odkręci i po zdjęciu szafki łatwo wysunie pralkę.
projektowanie małej łazienki z pralką

Innymi, nietypowymi przykładami projektowania małej łazienki z pralką są poniższe zdjęcia. Na jednym z nich widzimy specjalne zaprojektowaną umywalkę nad pralkę, którą można kupić na Allegro, cena jest dość wysoka. W przypadku tańszego rozwiązanie, zdjęcie następne, zabudowa meblowa a na niej umywalka z niskim syfonem, poniżej pralka.

projektowanie małej łazienki z pralką

Pralka pod umywalką. Jeśli nasza łazienka jest naprawdę mała i nie mamy miejsca na dodatkowe meble, możemy rozważyć umieszczenie pralki pod umywalką. W tym przypadku musimy wybrać pralkę o niewielkiej głębokości i umywalkę o odpowiednim kształcie i wymiarach, aby pasowały do siebie. Pralka pod umywalką jest dobrą opcją dla osób, które nie korzystają z niej często i nie potrzebują dużej pojemności bębna. Przy takim rozwiązaniu warto zadbać o to, aby instalacja wodna i elektryczna była bezpieczna i estetycznie poprowadzona.

projektowanie małej łazienki z pralką

Standardowym rozwiązaniem, jest zabudowanie pralki blatem, może być to razem z umywalką w jednym ciągu lub po prostu samą zabudową meblową. Dzięki temu mamy duży blat roboczy, pralka jest estetycznie schowana a także nie trzeba nic stawiać na pralce a później tego szukać pod pralką.

projektowanie małej łazienki  z pralką

Możemy wybrać szafkę z drzwiami lub bez, w zależności od tego, czy chcemy mieć dostęp do pralki w każdej chwili, czy też wolimy ją schować przed wzrokiem. Zabudowa pralki pozwala również na wykorzystanie przestrzeni nad nią na półki lub szafki wiszące, gdzie możemy przechowywać kosmetyki, ręczniki czy środki czystości.

projektowanie małej łazienki z pralką

projektowanie małej łazienki z pralką

Wygodnym rozwiązaniem jest zamknięcie pralki w szafie jednak to jest możliwe w większych łazienkach. Szafa powinna być zaprojektowana w sposób umożliwiający ją w łatwy sposób wsunąć i wysunąć oraz z dostępem w szafie do zaworu od pralki.

projektowanie małej łazienki z pralką

.Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.