Ile Kosztuje Remont Łazienki w 2023?

Ile będzie kosztował remont łazienki w 2023, uwzględniając podwyżki cen energii, inflacji i kosztów pracy. Niestety tanio nie będzie, koszty wzrosły drastycznie, szczególnie płyt meblowych co podnosi cenę mebli na wymiar, a także koszty wynagrodzeń, paliwa oraz materiałów budowlanych. Jednak pocieszającą informacją jest to, że duże markety budowalne oferują niezłe rabaty i obniżki cen na elementy wykończeniowe takie jak płytki, armatura, biały montaż. Odpływ prawie 30% klientów wywołany przez inflację i wojnę na Ukrainie wymusił na nich wdrożenie różnego rodzaju korzyści pobudzających sprzedaż.

Przykładem są, obecnie bardzo popularne płytki w formacie 60×120 cm jeszcze niedawno kosztowały za m2 miedzy 170-300 zł w tym momencie można je kupić w cenie do 120 zł. 

Wkraczamy również w okres remontów częściowych tzn. szybkie i tańsze dostosowanie łazienki do bieżących wymogów, np. wymiana wanny na prysznic liniowy, bez demontażu całej łazienki.

Istniejące kalkulatory online do wyliczenia kosztów remontu łazienki, jednak prezentowane przez nie ceny są zaniżone o 1/3, dlatego, że nie biorą pod uwagę kosztów dodatkowych, które ponosi dobrze prowadzona firma remontowa. Daje to złudną nadzieję. 

Zobaczmy więc jakie będą koszty remontu kompleksowego łazienki ok. 6 m2 w bloku w I kwartale 2023 roku w Warszawie i okolicach.

remont łazienki projekt Bemowo warszawa lazienka w 10 dni

Ile kosztuje remont łazienki w 2023 – projekt i materiały wykończeniowe

Każdy profesjonalnie przeprowadzony remont powinien zacząć się do przygotowania szczegółowego projektu łazienki z listą wszystkich wybranych materiałów wykończeniowych, tzn. baterii, parawanu nawannowego, stelażu do miski wc, umywalki, blatu, mebli na zamówienie, drzwi, ponieważ jest to pierwszy krok aby odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje remont łazienki w 2023.

 Przykładowe ceny materiałów wykończeniowych

W projekcie łazienki, który analizujemy jedynie wanna, która była w dobrym stanie została użyta do ponownego montażu. Reszta materiałów zostały zakupione nowe:

 • Blat z kompozytu – 3000 zł (taniej z płyty meblowej lakierowanej do 1000 zł)
 • Bateria wannowa i zestaw prysznicowy – 1000 zł
 • Płytki na ścianę i podłogę – 3500 – 5000 zł
 • Parawan nawannowy – 500 zł
 • Bateria umywalkowa i umywalka – 1000 zł
 • Stelaż do wc (zestaw z miską i przyciskiem) 1400 zł
 • Grzejnik dekoracyjny z kompletem zaworów pod kolor -1000 zł
 • Oświetlenie górne i kinkiet – 900 zł
 • Meble na zamówienie – 2 sztuki, laminat orzech– 2500 zł
 • Nowa futryna (drzwi zostały te same) – 250 zł
 • Lustro płaskie na zamówienie – 400 zł

Cena za całość materiałów wynosi między 15225 zł a  16725. W 2018 roku w tej cenie mogliśmy otrzymać towar z najwyższej półki w tym roku 2023 to już średniej jakości.

Ile kosztuje remont łazienki w 2023 – prace remontowe przygotowawcze

Etapy prac remontowych przygotowawczych łazienki można podzielić w następujący sposób:

 • Zabezpieczenie mieszkania w postaci kartonów na posadzkach i płach ochronnych przed pyłem w każdych drzwiach i przejściach, kosz 600 zł
 • Demolowanie i demontaż łazienki, polegającym na usunięciu wszystkich starych elementów włącznie z płytami oraz wynoszeniem gruzu często z kilku pięter bez windy, cena tych prac wynosie średnio 6000 zł z kosztami wynajęcia kontenera na gruz  czyli ok. 500-600 zł
 • Kucie bruzd w posadzce i ścianach pod przewody i rury instalacji hydraulicznych i elektrycznych, w zależności od struktury ścian i posadzki, czy bardzo twardy beton czy np. na ścinach beton komórkowy to koszt ok. 2500 zł
 • Prostowanie ścian i posadzek z przygotowanie pod układanie płytek i malowanie (suche tynki, wylewki samopoziomujące, gruntowanie, betonowanie, gipsowanie)  oraz wykonanie sufitów podwieszanych jaki i zabudowy pionów czy rur grzewczych, koszt ok. 3200 zł
 • Następna bardzo ważna praca, które musi zostać zrobiona w nowej łazience to wykonanie zabezpieczania przed wodą w postaci taśm i foli w płynie na całej podłodze z cokołem oraz na ścianach w miejscu kabiny prysznicowej, koszt to – 900 zł

Dodatkowo w przypadku wymiany całej instalacji hydraulicznej kanalizacyjnej i wodnej a także c.o czyli wymian rur do umywalki, pralki, sedesu lub/i bidetu i brodzika a także doprowadzenie punków ciepłej i zimnej wody do tych przyborów jak również wymiana całej instalacji elektrycznej na nową z przeniesieniem punktów, możemy doliczyć poniższe koszty:

 • Instalacje kanalizacji 1500 zł (w przypadku wykonania brodzika z odpływem liniowym, koszy mogą wyższe o 3000 zł)
 • Instalacje wodociągowe (ciepła i zimna woda) 2600 zł
 • Instalacje grzewcze c.o – 1000 zł
 • Instalacje elektryczne – 550 zł (standardowo wykonanie przełączniki przy lustrze do tego 2 gniazd i jednego gniazda do pralki oraz zasilanie kinkietu a także oświetlenia górnego)
 • Wentylacja – 150 zł (wymiana kratki wentylacyjnej)

Wykończenie łazienki, malowanie, płytki na ścianach i podłodze

Remont łazienki to przede wszystkim płytki ścienne i podłogowe. Koszt jest uzależniony od regionu Polski, rodzaju powierzchni, wielkości płytek oraz stopnia utrudnień w układaniu (czyli duża ilość docinek, wykonanie cięć Jolly, itp).

 • Koszt ułożenia płytek na ścianach w standardowym rozmiarze 30×60 cm ok. 30 m2 – 7500 zł 
 • Kosz ułożenia płytek na posadzce w standardowym rozmiarze 30×30 cm około 6 m2 – 1500 zł

Dodatkowo należy zaznaczyć, że koszty wzrosną przy zastosowaniu płytek mozaiki lub płytek 10×10 cm. Cenę podnosi także układanie dekorów między standardowymi płytkami a także układnie płytek o różnych wzorach i kształtach.

W koszty układania płytek wliczone są materiały budowlane, jak klej do płytek, fuga, impregnat do fug, krzyżyki.

Malowanie sufitów w łazience farbą specjalną – łazienka i kuchnia – malowanie 2 lub 3 krotne, kolor biały to koszt ok. 500 zł.

Urządzenia sanitarne i meble łazienkowe

Biały montaż i meble łazienkowe to ostatni etap remonty łazienki. Biały montaż to określenie na montaż brodzika i kabiny prysznicowej, miski sedesowej i bidetu, baterii prysznicowych i umywalkowych czy wanny.

 • Koszt montażu wanny z obudową z płytek należy przeznaczyć 2500 zł,  a montaż baterii wannowej to koszt ok. 300 zł
 • Montaż wc to koszt ok. 1600 zł (stelaż, obudowa płytkami, montaż przycisku, miski i deski)
 • Montaż kabiny prysznicowej narożnej z brodzikiem, robocizna wyniesie 1600 zł z baterią prysznicową
 • W przypadku tego projektu, umywalka miała 80 cm długości i była nablatowa, należało wyciąć otwór w blacie koszt  400 zł

Meble w łazience wykonane na zamówienie słupek stojący i szafka podwieszana pod blat z szufladami otwieranymi na tip-on sam montaż wyniósł 700 zł.

Pozostałe koszty remontu łazienki w bloku

 • Wymiana futryny do drzwi z obróbką listwami aluminiowymi to 800 zł
 • Montaż grzejnika – 350 zł
 • Montaż drobnych akcesoriów do łazienki po 60 zł/szt.
 • Montaż parawanu nawannowego – 500 zł
 • Montaż listwy progowej pod drzwiami – 80 zł

Ile kosztuje remont łazienki w bloku- podsumowanie

Ostateczna odpowiedź na pytanie, ile kosztuje remont łazienki w bloku w Warszawie jest taka, że koszt remontu łazienki o powierzchni 6 m2 wyniósł między 53190 zł a 5510 zł, w tym koszty remontu – robocizny ok. 37290 zł i materiałów wykończeniowych ponad 15000-17000 zł, projekt w cenie.

Dodatkowe korzyści dla klienta wynikające z tej kwoty to:

 1. Kompleksowe zaprojektowanie łazienki

Specjalizujemy się w projektowaniu łazienek; znamy się na rozwiązaniach trudnych technicznie występujących szczególnie w małych łazienkach w blokach z lat 70. Nasza wiedza techniczna pozwala projektować łazienki funkcjonalne, piękne i dostosowane do wymogów konstrukcyjnych.

Przygotujemy całościowy projekt techniczny, wizualizację, listę materiałów włącznie z meblami na zamówienie, kosztorys i pomożemy wybrać materiały i ostatecznie podpiszemy umowę wykonawczą.

 1. Kompleksowe przeprowadzenie remontu lub wykończenia łazienki

Zajmujemy się zakupem, dostarczeniem, kontrolą i składowaniem w naszym magazynie wszystkich materiałów, nie zagracamy mieszkania czy garażu klienta.

Każdego dnia miejsce remontu jest sprzątane i porządkowane, aż do zakończenia projektu. Nasi pracownicy są ekspertami w minimalizowaniu niedogodność podczas remontu dla Ciebie, Twojej rodziny i zwierząt.

Zajmujemy się priorytetowo realizacją gwarancji po wykonawczych łazienek wykonanych przez naszą firma.

 1. Zaoszczędzony czas

Nasz standardowy remont w typowych łazienkach w blokach z lat 70 trwa 10 dni roboczych – gwarantujemy wykonanie na czas i w budżecie. Większe i bardziej skomplikowane łazienki, z oddzielną toaletą mogą zabrać więcej czasu od 10 do 20 dni roboczych w zależności od rodzaju trudności.

Po rozpoczęciu prac remontowych nasza stała ekipa zakończy pracę w planowanym terminie, zazwyczaj w ciągu 10 dni roboczych. Skuteczne działania naszej ekipy wykonawczej minimalizują stres związany z remontem i w znacznej mierze redukują wszelkie utrudnienia i niedogodności.

Nasza ekipa remontowa wykona pracę według ustalonego harmonogramu Twojego projektu – gwarantujemy!!! Każdego dnia, przez cały czas remontu pracownicy pojawiają się punktualnie – bez opóźnień, bez wymówek, bez strat czasu.

Jeśli wystąpią nieprzewidziane trudności, nasza ekipa remontowa zrobi wszystko, aby rozwiązać problem bez utrudnień dla klienta, bez opóźnień czy podnoszenia budżetu.

 1. Stała cena

Przed podpisaniem umowy, każdy dokładnie wie jaka będzie ostateczna cena projektu, która pozostaje niezmienna do końcowego rozliczenia.

 1. Ochrona i bezpieczeństwo miejsca pracy

Wszyscy nasi pracownicy pracujący przy remontach, są zarejestrowani i szkoleni przez nas. Nie korzystamy z podwykonawców ani z pracowników terminowych. Każdy z naszych pracowników posiada umiejętności specjalisty lub pomocnika. Ekipa remontowa pracuje zawsze ta sama każdego dnia na podstawie harmonogramu i procedur wykonawczych.

Posiadamy polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ogólnej, gwarantująca realizację przez naszą firmę Łazienka w 10 Dni roszczeń wynikających z niespodziewanych uszkodzeń mienia powstałych podczas trwania prac jak i po ich zakończeniu.

Wszystkie kwoty opisane w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny. Konkretne koszty ustala się zawsze na podstawie projektu wykonawczego.
Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.