Aranżacje Łazienek a Tym Samym Ich Wygląd Zależą Od 3 Podstawowych Elementów.

Aranżacje łazienek a tym samym ich wygląd zależą do 3 podstawowych elementów a są to wielkość pomieszczenia, płytki łazienkowe i armatura.

  1. Pierwszy standard to wielkość pomieszczenia i obecność w nim okien. Ten element jest planowany wcześniej na etapie budowy domu bądź mieszkania i raz podjętych decyzji nie zmienimy. Zazwyczaj nie mamy także wpływu na podjęcie takich decyzji dlatego musimy odpowiednio się dostosować do przestrzeni, która nam została dana.
    Nawet jeśli to my za nią odpowiadamy to mało prawdopodobne jest byśmy raz na zawsze byli zadowoleni jednym.
  2. Drugi standard  to płytki łazienkowe, które kładziemy na podłodze i na ścianach. Ich likwidacja i położenie nowych jest wykonalne ale bardzo kosztowne i lepiej nastawiać się, że jest to inwestycja na długie lata.
  3. Trzeci standard czyli armatura. Ją najłatwiej wymienić. Niemniej koniecznością jest by wszystkie te elementy dopasowywać równocześnie by uzyskać wspólny efekt.

W tym materiale omówimy standardy aranżacji płytek do łazienki.aranzacje_lazienek_remont_warszawa_łazienka w 10 dni

Standardy konstrukcyjne i technologiczne płytek

Normy technologiczne wykonania płytek są tak samo ważne jak ich wygląd i czasem zdarza się, że nawet najpiękniejsze i najdroższe płytki są niezgodne chociażby z normami sanitarnymi co powoduje, że w łazience będą pojawiać się nam potem poważne problemy natury biologicznej.

Na początku trzeba sprawdzić czy płytki produkowane były w zgodzie z normami wytwarzania stawianymi przez poważne instytuty.

Jest to gwarancją jakości materiału i da nam pewność, że jakieś przypadkowe stuknięcie nie spowoduje od razu zniszczenia płytki. Niestety małe polskie i położone w krajach ościennych producenci mają z tym problemy.  Niestety następnie mamy je my.

Następnie producent powinien przedstawić nam certyfikat bezpieczeństwa, co da nam pewność że na płytkach nie będą powstawać odpryski albo szorstkości, które mogą być niebezpieczne przy normalnym użytkowaniu. Staniecie na ostrej krawędzi płytki może się skończyć urazem. Certyfikaty (atesty) higieny muszą być wystawiane przez instytucje państwowe. Dają one pewność, że w płytki stworzone są w taki sposób, że nie będą rozwijać się na nich bakterie, grzyby ani porosty. Nawet ich niewielka ilość może być odpowiedzialna za uczulenia i podrażnienia oraz za szybsze zużycie materiału.

Jak wybrać prawidłową aranżację płytek na do naszej łazienki?

Niestety trendy dotyczące aranżacji wnętrz łazienek zmieniają się niemal tak samo szybko jak mody w kwestii naszego ubioru i pozostaje niewiele pewników na tym polu. Ogólnie trzeba pamiętać o zasadzie, że ciemne kolory pomniejszają wizualnie pomieszczenie.

Jeśli dysponujemy małą łazienką to zastosowanie do niej ciemnych płytek spowoduje odczucia klaustrofobiczne. Dużo lepiej jest w takim przypadku stawiać na kolory jasne bądź bardzo jasne.

Dobrze jest też mieszać style lub co najmniej kolory. Jednolita łazienka jest po prostu nudna – ludzkie oko nie lubi jednostajności. Jesteśmy przyzwyczajeni, że wszystko w przyrodzie ma jakieś faktury, jest zmienne, udziwnione. Nawet jeśli patrzymy na niebo czy łąkę to dostrzegamy choćby nieświadomie małe obłoczki, poruszające się na wietrze źdźbła trawy.

aranzacje_lazienek_remont_warszawa_lazienka w 10 dniPodobnie powinniśmy planować aranżacje łazienek. Ludzki wzrok nie lubi  jednostajnych kolorów czy barw i narusza nam to na dłuższą metę możliwość postrzegania szczegółów, co może być dość irytujące na przykład przy goleniu.

Wybór aranżacji płytek według naszego gustu

Najważniejsze są szczegóły. Dawanie konkretnych porad co do wyborów estetycznych praktycznie mija się z celem. Każdy ma bowiem swój indywidualny gust i swoje preferencje więc wskazywanie dokładnych rozwiązań nie może być skuteczne.

Zawsze jednak można podrzucić kilka pomysłów. Istnieją dwa modele aranżacji płytek w łazience.

Pierwszy model. Możemy zaplanować układ płytek na zasadzie kontrastu podłogi, ściany i sufitu. W prostym schemacie, podłoga i sufit są jaśniejsze a ściany ciemniejsze lub na odwrót.

Drugi model. Wykorzystanie do aranżacji łazienek funkcjonalności przestrzeni niż tylko na elementach „ściana”, „podłoga”. W tym modelu możemy zastosować, trochę inne lub całkowicie inne płytki przy toalecie, umywalce, wannie czy prysznicu podkreślając ich odrębność przestrzenną. Daje to ciekawy efekt zwłaszcza jeśli planujemy zakupić nieco ciekawszą armaturę. Czasem warto jest też zastanowić się nad bardziej wyrazistymi wzorami na płytkach.

Coraz więcej producentów tworzy układy, które układają się w całościowy wzór tworząc przykładowo wizerunek np. ekspresyjnego drzewa na jednej ze ścian lub inne grafiki z przyrody. Uzyskuje się to poprzez traktowanie kafelek jak puzzli, które na ścianie składa się zaplanowany obraz.

Pierwszy krok na dobranie odpowiednich płytek do aranżacji łazienki jest bardzo prosty. Wchodzimy do naszej łazienki, zamykamy oczy i wyobrażamy sobie jak łazienka wygląda z naszych marzeń. Pierwsza myśl, która narysuję się w naszej wyobraźni to możliwe, że najlepszy ostateczny wygląd łazienki. Następnie zostaje znaleźć płytki, które możliwie blisko pozwolą nam ten obraz zrealizować, ale to już inna historia.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.