Rzeczywistość + Marzenia = Inspiracje Projektowe

Podczas gdy łazienka jest miejscem dedykowanym specyficznym funkcjom,  może być również miejscem odpoczynku, relaksu, odnowy a także odcięcia się od świata zewnętrznego.

Potrzeby użytkowników, układ funkcjonalny łazienki, wielkość pomieszczenia, budżet, potrzebne instalacje elektryczne i hydrauliczne oraz wentylacji oraz obecna aranżacja mieszkania będą miały wpływ na decyzję projektowe łazienki.

Celem jest stworzenie bezpiecznej „kreatywności” wraz z informacjami uzyskanymi z otoczenia aby wygenerować najlepszą atmosferę i pomysły.Nasza seria materiałów, nakreśli proces, który pomoże najpierw w identyfikacji źródło inspiracji a następnie uchwycić istotę rzeczy aby ostatecznie sprecyzować swoje pomysły dostosowane do specyfikacji łazienki. Po określeniu pomysłów i przejrzeniu zdjęć, które najbardziej nas inspirują i pociągają, dobrze jest zachować kilka koncepcji w pamięci, jak łazienka była używana i przez kogo.

Główna łazienka lub inne „kompleksowe” łazienki są używane kilka razy dziennie, a łazienki dla gości lub dodatkowe (np. w kotłowani czy pralni) są rzadziej wykorzystywane. Możesz nie chcieć używać codziennie łazienki wykonanej w bardzo jaskrawych kolorach lub z słabym, nastrojowym oświetleniem (szczególnie jeśli trzeba zrobić makijaż lub włożyć soczewki kontaktowe) ale łazienka gościnna lub dodatkowa może być miejscem bardziej ekspresyjnym wyrażającym „ciebie” aby robić wrażenie na gościach.

Warto także wziąć pod uwagę podczas planowania łazienki, zmieniające się w czasie potrzeby użytkowników. Projekt łazienki dla dzieci będzie musiał uwzględnić ich specyficzne potrzeby lub jeśli jest przed nami emerytura, można się zastanowić czy nie zrobić łazienki z funkcjami ułatwiającymi korzystnie dla seniorów.Ostatecznie należy zastanowić się ile czasu zamierzamy pozostać w obecnym mieszkaniu. Jeśli planujesz sprzedaż w przyszłości mieszkania, nie będzie najlepszym pomysłem inwestować dużych pieniędzy w skomplikowaną i ekskluzywną aranżację.

Jeśli jednak planujesz zostać w obecnym mieszkaniu, masz okazję do wykorzystania twórczych pomysłów w nowej łazience.„Największym problemem w procesie aranżowania naszej łazienki jest połączenie funkcjonalności z wyglądem. Na przykład, niektórzy lubią naturalny kamień na podłodze i ścianach a niektórzy płytkę ceramiczną. Jednak jeśli jednak szukasz sposobu na łatwe utrzymanie łazienki w czystości, lepiej jest przyjrzeć się płytkom wielkoformatowych gresowym z minimalną fugą, które mają wiele możliwości aranżacyjnych i są łatwe w utrzymaniu.”

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.