Aranżacje Małych Łazienek i Praktycznych

Małe łazienki mogą być bardzo praktyczne, jeśli zostaną prawidłowo zaaranżowane. Aranżacje małych łazienek zasadniczo polegają na wymianie starej wanny na kabinę prysznicową oraz umieszczenie umywalki (często się zdarza, że w starych łazienkach nie były montowane umywalki !) oraz dodanie maksymalnej ilości szafek.

Natomiast jest dużym plusem jeśli toaleta jest w osobnym pomieszczeniu  i dzięki temu mamy więcej możliwości aranżacji małej łazienki w sposób najbardziej praktyczny.

Kabiny prysznicowe a aranżacje małych łazienek 

Zazwyczaj standardowo stosuje się kabiny prysznicowe narożne z rozsuwanymi drzwiczkami 80×80 cm, rzadziej kwadratowe lub prostokątne w małych łazienkach, które są większe ale też zabierają więcej miejsca w łazience.

aranżacje małych łazienek  i praktycznych łazienka w 10 dni
Wizualizacja i aranżacje małych łazienek z drzwiami prysznicowymi wnękowymi 

Drzwi prysznicowe – wnękowe do małej łazienki

Możemy dodać jeszcze jedno rozwiązanie i zastosować drzwi kabiny i brodzik od ściany do ściany, dodatkowo w takiej kabinie możemy zamocować na ścianie krzesło rozkładane lub zastosować zwykły taboret z drzewa tekowego odpornego na wodę, co pozwoli wygodnie używać prysznica przez osobę starszą.

aranżacje małych łazienek  i praktycznych łazienka w 10 dni
Drzwi prysznicowe firmy New Trendy

Przykładowa łazienka 3 mkw i aranżacje małych łazienek

Na wizualizacjach przykładowa łazienka z wykorzystaniem kabiny prysznicowej wnękowej czyli takiej od ściany do ściany. Ponieważ łazienka ma tylko ok. 3m2 powierzchni podłogi nic więcej oprócz pralki, umywalki i kabiny nie mogło się zmieścić. Plusem tego, że toaleta z podwieszaną miską sedesową jest oddzielnym pomieszczeniem, jest zamontowanie dodatkowej umywalki.

Ponieważ została zastosowana kabina wnękowa, dlatego brodzik, który wybraliśmy został wykonany z konglomeratu o grubości 3 cm z niskim syfonem w komplecie i szerokości 80 cm i długości 140 cm. Cechą na plus, takiego brodzika jest możliwość jego łatwej regeneracji po jakiś czasie użytkowania i usunięcia rys z jego powierzchni.

aranżacje małych łazienek i praktycznych łazienka w 10 dni
Brodzi na zamieszczony na wizualizacji jest w rozmiarze 140×80 cm o grubości 3 cm.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.