Aranżacja Małej Łazienki W Bloku – Dostosowanie Materiałów

sie 21, 2013 | Małe Łazienki

Łazienka to bardzo ciekawe miejsce – pełne zarówno wyzwań jak i możliwości. Powstało ze względu na bardzo konkretne potrzeby w otoczeniu człowieka nic nie może być od tak po prostu – mamy naturalną skłonność do poprawiania wszystkiego, zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej. A może zwłaszcza pod względem estetycznym?

Aranżacja małej łazienki w bloku. To już kwestia dyskusyjna ale wątpliwości nie podlega, że to, co ludzie potrafią zrobić ze swoimi łazienkami to często po prostu sztuka. Tak entuzjastyczne podejście do aranżacji łazienek może się wydawać dziwne ale osoby, które cenią piękno i ergonomię w swoim otoczeniu zawsze czerpią bardzo dużo przyjemności z poprawiania swojej przestrzeni życiowej.

aranżacja małej łazienki w bloku łazienka w 10 dni remont warszawa

Aranżacja małej łazienki w bloku – twórczość i kreatywność

Tworząc cokolwiek w przestrzeni, zawsze natrafiamy na ograniczoność miejsca. Mówiąc prościej i na przykładzie łazienki, mamy zawsze pomieszczanie o określonym kształcie i wielkości, w którym musimy zawrzeć wszystkie niezbędne funkcje i dodatkowo sprawić, by całość posiadała odpowiednie walory estetyczne. Szczególną skalę trudności zadanie przyjmuje to w niewielkich mieszkaniach, w których łazienka zaprojektowana jest tak, by zajmować jak najmniej miejsca. Architekci wychodzą z założenia, że nie będzie nam zależało na niczym więcej niż na ergonomii i to w dodatku w jej wydaniu minimalistycznym, ale na szczęście mamy też projektantów wyposażenia łazienkowego, którzy starają się dostarczyć nam przedmiotów zarówno pięknych jak i wykorzystujących przestrzeń w sposób optymalny.

aranżacja małej łazienki w bloku łazienka w 10 dni remont warszawa

Pierwsze kroki do symbiozy różnych funkcji przestrzeni

Jak większość innowacyjnych rzeczy, które człowiek w swojej historii stworzył, impulsem do poszukiwania rozwiązań zagospodarowania tej samej przestrzeni dla różnych funkcji równocześnie był niedostatek. W tym przypadku aranżacja małej łazienki w bloku, po prostu niedostatek przestrzeni. Industrializujące się społeczeństwa zmuszone były do mieszkania na bardzo małych powierzchniach, co na swoim przykładzie poznaliśmy dzięki blokom z wielkiej płyty. Mikroskopijne wymiary łazienek w tym budownictwie doprowadziły między innymi do powstania tak prostych rozwiązań jak szafka połączona z lustrem, w której możemy trzymać przybory do golenia, mycia zębów itp. Musimy mieć lustro, musimy mieć szafkę. Przed lustro i tak nic nie wstawimy ale za to możemy dać coś za nie. I w ten prosty lecz genialny sposób powstałą bardzo popularna dzisiaj lustro-szafka. To były oczywiście tylko pierwsze kroki.

Pod tynkiem i pod sprzętem

Projektanci wyposażenia łazienkowego jakiś już czas temu doszli do wniosku, że największa ilość miejsca w łazience niepotrzebnie marnowana jest na zbiorniki wody takie jak spłuczka czy podpory sprzętu, na przykład stojące umywalki. Z kolei największe zasoby niewykorzystanej przestrzeni znaleziono w ścianach, które przecież rzadko kiedy potrzebowały wielkiej odporności. Te spostrzeżenia spowodowały powstanie całej gamy produktów takich jak podwieszane, chowane pod tynkiem muszle klozetowe, których spłuczki znajdują się pod tynkiem i tylko mechanizm kontrolny jest widoczny. Takie montowanie sanitariatów pozwala na znaczne ich cofnięcie oraz całkowicie eliminuje z wnętrza pomieszczenia takie elementy jak właśnie spłuczka. Innym równie genialnym chociaż z pozoru prostym rozwiązaniem jest montowanie szafek (komód) pod samym zlewem czy w ogóle pod dłuższymi blatami łazienkowymi. Pod nimi można także ukryć pralkę lub suszarkę. Jest to rozwiązanie znakomite bo ukrywa wyposażenie pod bardzo estetycznymi konstrukcjami i wykorzystuje przestrzeń, która w innym przypadku byłaby marnowana z powodu podwieszonych nad nią urządzeń. Aranżacja małej łazienki w bloku może stać się okazją do twórczego projektowania łazienki.

Światło jest wszędzie

aranżacja małej łazienki w bloku łazienka w 10 dni remont warszawa

 

Jeszcze większą innowacyjnością twórcy wyposażenia łazienkowego potrafią prezentowana gruncie oświetlenia łazienki. Prawidłowe oświetlenie to zawsze problem gdyż miejsca jest mało a klasyczne źródła światła nie są zbyt małe a do tego są nieodporne na działanie czynników charakterystycznych dla łazienek. Zaczęło się w sposób prosty od halogenów montowanych w podwieszanych sufitach, dzięki czemu uniknięto stosowania jakichkolwiek kinkietów.  A sufit i tak musiał być. I to siłą rzeczy w tym a nie w innym miejscu. Prawdziwą rewolucje przyniosła technologia LED. W chwili obecnej źródła światła mogą być montowane pomiędzy płytkami, dookoła ramy lustra, na brzegach wanny a nawet w strumieniu wody! Diody LED potrzebują tak mało prądu, że są całkowicie bezpieczne i zasilać je może strumień wody. W dodatku palić się one mogą w kolorze zależnym od temperatury wody, co może ułatwiać jej uregulowanie.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.