Aranżacja Dużej Łazienki. Przykładowe Rozwiązania.

Chociaż duża łazienka to też duże pole do popisu to dość łatwo jest o różnego rodzaju błędy w aranżacji.

Najczęstszą z nich jest stworzenie chaosu funkcjonalnego i estetycznego poprzez przypadkowe umieszczenie teoretycznie pasujących do siebie elementów ale w sposób taki, że nie ma między nimi żadnego logicznego połączenia.

W ten sposób otrzymuje się wielką halę z porozrzucanymi przypadkowo przedmiotami. Nie da się potem tego ani udekorować ani w żaden sposób uzupełnić przez inne elementy. Aranżacja dużej łazienki powinna rozpocząć się od zadania sobie pytanie czy chcemy stworzyć dwie mniejsze łazienki, duży pokój wypoczynkowy a może modny obecnie w Europie salon kąpielowy?

Dwie mniejsze łazienki

aranzacja_duzej_lazienki_remont_goldwood_warszawaMetoda na dwie mniejsze łazienki to bardzo umowne określenie dokonania podziału pomieszczenia na dwie części. W jednej z nich tworzymy funkcje typowo sanitarne a w drugiej dużo bardziej skupiamy się na charakterze wypoczynkowo – relaksującym.

W pierwszej z nich pojawiają się takie proste urządzenia jak pisuar czy bidet i umywalka. Jest to podstawowa część pomieszczenia chociaż zwykle zajmuje mniejszą powierzchnię. Podział pomiędzy pomieszczeniami w tym podejściu jest zazwyczaj bardzo wyraźny i rozdzielenie ma charakter ścianki działowej albo przynajmniej jakiegoś montowanego na stałe parawanu.

Druga część pomieszczenia jest miejscem nie do załatwiania potrzeb fizjologicznych lecz do relaksowania się w wannie. Zwykle bardzo mocno dba się o estetykę tej części pomieszczenia urządzając drugą nich w sposób minimalistyczny.

Głównym punktem relaksacyjnej części łazienki jest zazwyczaj wanna, dwuosobowa lub większa chociaż czasami wstawia się nawet małe sauny. Nie powinno w niej zabraknąć także prysznica. Jeśli ilość przestrzeni na to pozwala, wstawić można nawet jakiś fotelik lub telewizor nadający się do pracy w warunkach wysokiej wilgotności. Nie należy się jednak wilgoci bać za bardzo gdyż duże, dobrze wentylowane pomieszczenia poradzą sobie z nią znakomicie.

Pokój wypoczynkowy

Idea tworzenia pokoju wypoczynkowego podkreśla przyjemność jaka związana jest z wodą i ogólnie czynnościami mającymi na celu dbanie o naszą czystość. Sama woda ale też prysznic w mgiełce, masaże wodne czy sauna to przecież czysta przyjemność!

Pomieszczenia nie dzieli się zwykle w ogóle lub tylko za pomocą małego murka lub niewysokiego parawaniku oddziela się część przeznaczoną na WC itp.

Części funkcjonalne wydziela się tu raczej przez zmianę sposobu podświetlenia otoczenia lub rozłożenie na podłodze bambusowych mat, które idealnie współgrają zwykle z dużymi wannami jacuzzi. Ważne jest by w takich pokojach było dużo światła i były one przewiewne gdyż nie chcemy mieć w nich za dużo wilgoci. Bardzo popularne jest też wręcz rozrzutne korzystanie z oświetlenia do podkreślania różnych części łazienki.

Z założenia przebywać będziemy tu bardzo długo więc urządzamy łazienkę nie gorzej niż salon wyposażając ją chociażby w elektronikę użytkową. Idealnym miejscem na łazienkę w stylu pokoju wypoczynkowego jest duże poddasze gdyż skosy dachu pozostawiają wielkie pole do popisu na aranżacje przestrzeni.

 

Salon kąpielowy

aranzacja_duzej_lazienki_goldwood_warszawaTworząc salon kąpielowy tak naprawdę wykorzystujemy pomysł na pokój wypoczynkowy z tym, że robimy to w sposób wręcz skrajny. Jest to rozwiązanie, z którego najczęściej korzystają młode małżeństwa na Zachodzie.

Łazienka jest połączona zwykle z sypialnią bez żadnego specjalnego odgrodzenia, może z wyjątkiem przejścia z paneli podłogowych typowych dla sypialni w styl podłóg bardziej nadający się dla łazienki. W sypialni praktycznie znajdują się wszystkie elementy charakterystyczne dla łazienki – te bardziej użyteczne jak bidet oraz te bardziej relaksacyjne jak wanna na 2-4 osoby nieodłącznie z hydromasażem.

W salon kąpielowy powinniśmy starać się wplatać jak najwięcej nastrojowych elementów. Zaprzyjaźnić powinniśmy się z drewnem ale także ze szkłem i połyskującymi, metalizującymi wstawkami. Nie powinniśmy żałować na naturalne kamienie lecz nie powinny one tworzyć przestrzeni bardzo ekskluzywnej a raczej ciepłą i przyjemną.

Zamiast granitu lepiej jest skorzystać z piaskowca. Nie musimy martwić się o parę, która teoretycznie mogłaby uszkodzić meble w sypialni. Współczesne systemy wentylacyjne bez problemu sobie z nią poradzą w pomieszczeniu wystarczająco dużym by nadawać się na salon kąpielowy.

Dodatki do dużej łazienki

Niezależnie od wybranego stylu, zawsze pozostanie nam całkiem sporo wolnej przestrzeni, którą będziemy mogli, a właściwie musieli, jakoś zagospodarować.

Dla stworzenia przyjemnego klimatu dobrze jest wykorzystać dużo kwiatów. W dużych łazienkach rosną one fenomenalnie dzięki dobremu mikroklimatowi i rosnącej od czasu do czasu wilgotności. Szczególnie godne polecenia są paprocie i pnącza. Unikać należy tylko kaktusów.

Oprócz tego znajdzie się sporo przestrzeni na małe mebelki – szafki, stoliki a nawet i fotele. Nie należy przestrzeni oszczędzać gdyż jest jej dużo a pustka tworzy nieprzyjemny w łazienkach chłód.

Zdjęcia przykładowych umywalek można znaleźć na naszej stronie Pinterest.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.