Wykończenia Narożników Zewnętrznych Płytek w Łazience

Wykończenia narożników zewnętrznych płytek w łazience jest bardzo istotnym elementem wykończenia łazienki mimo to nie jest zazwyczaj brany pod uwagę w tracie remontu łazienki. Większość ludzi nie ma pojęcia jakie są rodzaje wykończeń narożników i jaki ma to wpływ na wygląd łazienki.

Przy większości remontów wybór wykończenia narożników płytek jest pozostawiany w rękach wykonawcy a nie projektanta. Wykonawca zawsze wybiera technologię, która jest dla niego najmniej uciążliwa i kosztowna ale nie zawsze pasująca do aranżacji łazienki.

Wykończanie narożników musi być zaplanowane i przewidziane w trakcie procesu projektowego. W praktyce mamy do wyboru trzy podstawowe rodzaje wykończeń narożników płytek.

Narożniki zewnętrzne płytek możemy wykończyć:

  • przez zamaskowanie ich plastikowymi listwami – przestarzała metoda, jednak stosowana do tej pory, pasuje do płytek w „starym” stylu;
  • wykończenie przez cięcie płytek pod kątem 45 stopni, tzw. metoda cięcia Jolly – najczęściej stosowany rodzaj wykończeń narożników;
  • wykończenie listwą aluminiową narożną L – sporadycznie stosowane wykończenie, które ma swoje zalety;
wykonczenia-naroznika-wanna-goldwood-lazienka

Metoda Jolly  mimo swojej popularności ma swoje wady:

  • wykonawca musi posiadać drogą maszynę do cięcia pod kątem płytek, nie każdego stać lub nie każdy chce zainwestować;
  • wydłużenie czasu remontu łazienki;
  • brak standardów w jakości cięcia Jolly, np. jaka ilość odprysków na krawędzi jest dopuszczalna?; jaka grubość krawędzi cięcia Jolly jest dopuszczalna?; itp.

Nie wszystkie płytki dobrze się docinają i zawsze mogą wystąpić odpryski i uszkodzenia, co także wiąże się ze stratami w materiale. Wady te mogą popsuć ostateczny efekt wykończenia łazienki.

Dobrym rozwiązaniem jest zamaskowanie lub bezpośrednie wykorzystanie narożnych listew aluminiowych, które pozwalają nadać estetyczny wygląd łazience. Poniżej przykłady:

wykonczenia-plytek-lazienka-narozniki

– Wykorzystanie listwy aluminiowej do wykończenia krawędzi brodzika, zrobionego z płytek – dodatkowa łazienka w piwnicy

wykonczenie-naroznikow-lazienka-goldwood

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.