Porady Projektowanie Wnętrz – Mała Łazienka

Duża przestrzeń małej łazienki – nasze porady projektowanie wnętrz

Nasze porady projektowanie, jak urządzić łazienkę, aby była zarówno funkcjonalna, jak i oryginalna.
W małej łazience można zastosować mono kolorowe, płytki wielkogabarytowe np. 60 cm na 60 cm, z minimalną fugą. Takie płytki będą wyglądać jak pomalowana ściana. Ilość fug będzie znikoma i pozostanie jednolita ściana.

 
Łazienka zaprojektowana przez Goldwood D&C Łazienka!

Środki chemiczne do czyszczenia łazienki i prania powinny być zawsze umieszczane w szafkach wiszących m.in. nad stelażem do miski ustępowej, tak, aby dzieci miały ograniczony do nich dostęp.
Funkcjonalności łazienki osiągniemy dzięki prawidłowemu rozmieszczeniu wyposażenia łazienki, wanny czy brodzika, miski WC i umywalki.

W małej łazience możemy bez przeszkód eksperymentować z różnego rodzaju wzorami płytek a także z oświetleniem. Mała łazienka potrzebuje dobrego oświetlenia, które optycznie poprawi przestrzeń łazienki.

Jednak należy w małej łazience pilnować zachowania odpowiednich odstępów między umywalką a kabina prysznicową czy miską WC, minimalna odległość to 45 cm.

Wanna czy prysznic

Ten dylemat można rozwiązać przez wstawienie szerszej wanny i zainstalowanie na niej parawanu nawannowego, który świetnie spełni rolę kabiny prysznicowej.

Owalne kształty umywalki, brodzika dają poczucie większej przestrzenie tak samo, jak jasne kolory farby i płytek.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie umywalki razem z szafką, która przyniesie dodatkowe miejsce na drobne rzeczy. Może to być szafka stojąca lub podwieszana. Jeśli jest miejsce dobrze jest zastosować szafkę wiszącą na ścianie.

Lustro – ważny element na powiększenie przestrzeni łazienki

Lustro w łazience, nie tylko służy jako element do higieny ale jako ważna część aranżacji łazienki.

Zastosowanie jak największego lustra bez ramy, przyklejonego bezpośrednio do ściany daje dwukrotne powiększenie optyczne przestrzeni łazienki.

Ciekawym zastosowaniem lustra jest przyklejenie na drzwi od strony łazienki, daj to olbrzymie optycznie złudzenie powiększenia łazienki oraz możemy zobaczyć naszą całą sylwetkę od stóp do głowy.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.