Aranżacja Małej Łazienki w Bloku

Aranżacja małej łazienki w bloku nie jest wymarzonym dziełem dla projektanta. Jedną z największych niedogodności jest wielkość łazienki. Wielkim wyzwaniem dla projektanta jest zaplanowanie aranżacji małej łazienki w bloku tak, żeby zmieściły się w niej wszystkie sanitariaty (umywalka, wanna bądź prysznic oraz miska ustępowa) jak i odpowiedniej ilości szafki czy półki. W takiej małej łazience nie ma miejsca na wielki rozmach projektowy, a najważniejsze jest funkcjonalność i pomieszczenie wszystkich wymaganych elementów nawet kosztem wyglądu łazienki.

Ściany i podłoga

Na ściany najlepszym wyborem będą jasne płytki w kształcie pozwalającym optycznie wydłużyć łazienkę. Na podłodze mogą być płytki w innym kształcie np. kwadrat, ale też jasne. Dla ożywienia nudnych jasnych barw można zastosować dekor z płytki w ciemnym kolorze. Jednak zbyt duża ilość ciemnych kolorów pomniejszy optycznie łazienkę.

Wanna czy kabina prysznicowa?

W zależności od budżetu i wykorzystania łazienki należy się zastanowić czy wanna czy kabina prysznicowa. Jeśli w mieszkaniu mieszka starsza osoba która ma problemy z poruszaniem się, korzystanie przez nią z wanny będzie bardzo trudne i niebezpieczne. Prysznic będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli z łazienki będzie korzystała osoba poruszająca się na wózku, najlepszym rozwiązaniem będzie otwarta kabina prysznicowa bez brodzika. Dla osób zdrowych wybór między wanną a prysznicem to kwestia gustu. Na wannę możemy zastosować parawan, który umożliwi korzystanie z wanny jak z kabiny prysznicowej.

Umywalka

Najlepiej dobrać możliwie jak największą aby zapewniała komfortowe korzystanie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup szafki pod umywalkę, w której schowamy detergenty używane w łazience. Kolor szafki może być kontrastem do płytek.

Toaleta

Przy wyborze miski wc do łazienki zawsze jest pytanie czy podwieszana czy stająca – kompakt? W naszym materiale Jaka miska Wc do naszej łazienki? można zobaczyć przykład wyboru. Miska podwieszana pozwala zachować czystość w miejscach niedostępnych a także pozbyć się widocznych rur. Obudowa stelażu do zamocowania miski, może służyć za półkę i być wykonana z płytek w kolorze dekoru.

 Pralka

Jeśli pralka to tylko ładowana od góry, która zabiera dużo mniej miejsca niż standardowa pralka.

Lustro

Duże lustro zawsze optycznie powiększa łazienkę, najlepiej wybierać proste kwadratowe/prostokątne tafle, przyklejane bezpośrednio do płytek.

Oświetlenie łazienki

Górne światło ma oświetlać całość łazienki w delikatny sposób, a kinkiety mają umożliwiać wygodne korzystanie z lustra. Kinkiety najlepiej stosować podłużne zamocowane nad lustrem, tak aby oświetlały całe lustro z góry, a nie tylko świeciły punktowo. Kinkiety i górne światło zawsze zapalane oddzielnie.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.