Projektowanie Łazienek bez Barier

Z pomocą tych właśnie klientów i ich rodzin, nauczyliśmy się jak ważne jest, aby móc wykonać te proste czynności w naszych domach – przemyć twarz zimną woda, czuć się bezpiecznie podczas brania prysznica czy kąpieli, czy też używać sedesu w wygodny i bezpieczny sposób. Często uznajemy te proste, codzienne funkcje za oczywiste, jednak dla tych, którzy nie są przygotowani do takich przeciwności trudności zwyczajne, codzienne zadania mogą stać się frustrujące, niebezpieczne a w szczególnych sytuacjach prawie niemożliwe.

Relacje naszych klientów i dążenie do ich usatysfakcjonowania pozwoliły nam stworzyć nasz styl łazienki Bez Barier. Im więcej robimy tych specjalistycznych łazienek, tym więcej się uczymy i nabieramy doświadczenia w projektowaniu łazienek dostosowanych do szczególnych potrzeb klienta. Wiemy, że dobrze zaprojektowana łazienka może zmienić czyjeś codzienne życie. W uniwersalnym projekcie jest istotne, żeby przestrzeń łazienki przystosowana dla osób ze specjalnymi potrzebami niepotrzebnie nie ograniczała przestrzeni dla członków rodziny, którzy nie mają szczególnych potrzeb czy wymagań. Jest to przeciwne rozwiązaniu, w którym łazienka jest wyłącznie dostosowana do osób o szczególnych potrzebach. Jeśli macie pytania dotyczące projektu łazienki Bez Barier, czy też zwykłego projektu łazienki w celu dostosowania jej do specjalnych potrzeb czy niesprawności fizycznej, zachęcamy do kontaktu z nami.

Czym jest projekt łazienki bez barier?

Projekt łazienki Bez Barier nawiązuje do projektu przystosowanego do różnych potrzeb różnych ludzi. Projekt jest najlepszą mieszanką estetyki i funkcjonalności zarówno dla tych którzy mają szczególne potrzeby jak i dla innych korzystających z tej łazienki, którzy takich specjalnych potrzeb nie mają.  Ta szczególna funkcjonalność projektu łazienki Bez Barier, może się sprowadzać do takich elementów jak wbudowanie pewnych funkcji i uproszczeń w użytkowaniu dla osób z niepełnosprawnościami czy ograniczeniami ruchowymi. Łazienka Bez Barier może zawierać tylko pewne albo wszystkie funkcje pomocnicze takie jak: bezprogowe prysznice, które jesteśmy w stanie wykonać w każdej łazience nie tylko w domach ale także w blokach, specjalnymi siedziskami mocowanymi do ściany, uchwyty do przytrzymania się, odpowiednio wyprofilowane blaty, inteligentne deski sedesowe zastępujące tradycyjny bilet,  zamontowane na odpowiedniej wysokości toalety oraz wszelkie inne akcesoria codziennego użytku jak szafki łazienkowe, lustra czy miejsca do przechowania środków czystości. Projekt łazienki Bez Barier nie musi oznaczać surowego, szpitalnego wyglądu. Może być zaprojektowany w sposób ciepły, elegancki, wręcz luksusowy, a także posiadać wszelkie udogodnienia zrobione w dobrym stylu.

Co oznacza odpowiednie do wieku zaprojektowanie łazienki?

Odpowiednie do wieku dostosowanie oznacza zmodernizowanie domu, jego części, czy w tym przypadku łazienki, by zapewnić bezpieczeństwo i swobodę korzystania starszym członkom rodziny, którzy wymagają odpowiednio przystosowanych sanitariatów jak umywalki, wanny, prysznice, sedesy, specjalne uchwyty i inne.
Odpowiednie do wieku dostosowanie przejawia się także w bezpieczeństwie, czyniąc dom czy łazienkę bezpieczną i funkcjonalna dla mieszkających z nami seniorów. Taka łazienka może zostać zaprojektowana w dobrym stylu. Nie musi być zimna czy też przypominać łazienki w szpitalu, można ją stworzyć wedle gustu i życzenia klientów, tak by stanowiła komfortową przestrzeń dla wszystkich użytkowników.

Marki i Producenci