Wanna Czy Prysznic – Co Lepsze?

Wanna czy prysznic? Funkcjonalna łazienka to skarb w każdym domu i mieszkaniu. Jednak bardzo wiele osób ma problem z jej aranżacją. Często pomieszczenia są zbyt małe by można było „rozwinąć skrzydła” przy ich urządzaniu.

Największym problemem w aranżacji łazienki od zawsze jest dylemat, jakie urządzenia w niej zamontować. Szczególnie ciężko jest dokonać wyboru pomiędzy wanną i kabiną prysznicową.

Wanna symbol relaksu i odpoczynku

wanna czy prysznic remont łazienki w 10 dni warszawaDla wielu osób wanna jest symbolem luksusu. Nic tak nie pomaga po ciężkim i męczącym dniu jak gorąca kąpiel. Do wody można dodać pachnące płyny kąpielowe, aromatyczne olejki oraz pielęgnujące, zapachowe sole do kąpieli. Leżąc w tak przygotowanej kąpieli możemy się świetnie zrelaksować i zmyć z siebie ciężar całego dnia.

Coraz to nowe, bardziej wymyślne modele wanien ułatwiają taki relaks. Te wszystkie anatomiczne profilowania oraz specjalne urządzenia jak bąbelki czy masujące prądy są znakomitym rozwiązaniem dla wiecznie zestresowanych osób. W dodatku kąpiel w wannie przy świecach potrafi zrelaksować najbardziej zestresowane osoby, szczególnie, gdy jest to kąpiel we dwoje.

Główną wadą wanny jest fakt, iż podczas kąpieli zużywa się zdecydowanie więcej wody niż gdybyśmy kąpali się pod prysznicem. W dodatku nie zmieści się do każdej łazienki. Nawet, gdy będziemy próbować zmieścić mini model, może okazać się, że na inne sprzęty nie będzie już miejsca.

A przecież łazienka to nie tylko pokój kąpielowy, ale również umywalnia, toaleta, a często także i pralnia, dlatego musimy znaleźć miejsce na wszystkie te sprzęty.

Idealna kabina prysznicowa – do szybkich zadań

wanna czy prysznic remont łazienki w 10 dni warszawaKabina prysznicowa oprócz faktu, iż jest bardzo ekonomiczna jest też bardziej wygodna. Szczególnie dla osób ceniących swój czas. Kąpiel pod prysznicem bierze się zdecydowanie szybciej. Często pomiędzy wejściem, namydleniem całego ciała i wyjściem mija od 5 do 10 minut, podczas gdy czas spędzony w wannie to, co najmniej 30 minut.

Na rynku istnieje ogromy wybór modeli, począwszy od najprostszych, a skończywszy na skomplikowanych panelach prysznicowych z biczami wodnymi oraz delikatnymi masażami.

Do wyboru mamy różne wymiary słuchawek oraz różną wielkość paneli prysznicowych. Od całkiem małych do zdecydowanie dużych, zajmujących część ściany. Są kabiny prysznicowe, które w żaden sposób nie zmieszczą się do małej łazienki, ponieważ swoimi wymiarami przypominają wymiary tradycyjnej wanny. Takie modele są idealne do większych pomieszczeń, które można zdecydowanie lepiej zaaranżować.

Prysznic dla osoby starszej – większa wygoda i bezpieczeństwo

wanna czy prysznic remont łazienki w 10 dni warszawaRównież dla starszych osób kabina prysznicowa to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wanna. Ludzie starsi, mający problemy z poruszaniem się mają bardzo duże problemy z kąpielą w wannie.

Wprawdzie mogą sobie kupić specjalne nakładane krzesełko, jednak nie zawsze mogą sobie pozwolić na zamontowanie schodków umożliwiających wejście do wanny. Pod prysznic zdecydowanie łatwiej jest wejść starszej, schorowanej osobie.

Dodatkowo w kabinie prysznicowej można zamontować składane krzesełko, które jest bardzo pomocne podczas kąpieli. Można na takim usiąść i spokojnie samemu się umyć. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie potrafią pogodzić się ze swoja chorobą czy ułomnością i czułyby się skrępowane musząc korzystać z czyjejś pomocy w tak intymnej czynności, jaką jest kąpiel.

Połączenie wanny z kabiną – 2 w jednym.

wanna czy prysznic remont łazienki w 10 dni warszawaCzasami w rodzinie gusta są podzielone i część rodziny wolałaby brać prysznic, podczas gdy druga woli kąpiele w wannie. Takie gusta ciężko pogodzić mając tylko jedną i do tego małą łazienkę. Istnieje jednak wiele rozwiązań pozwalających połączyć wygodę wanny z szybkością prysznica. Jednym z takich rozwiązań jest zamontowanie specjalnego parawanu lub zasłony chroniących przed wylewaniem się wody za wannę podczas brania prysznica.

Jeśli jednak wolelibyśmy kabinę prysznicową można zamontować głębszy brodzik w miejsce tradycyjnego. Na rynku można również spotkać modele kombinowane, łączące w sobie poziomą i pionową komorę.

Pionowa komora osłonięta jest szklanym parawanem tworzącym kabinę prysznicową ze wszystkimi akcesoriami prysznicowymi. Komora pozioma jest wtedy zwykłą wanną o nieco mniejszych rozmiarach niż tradycyjne. Takie rozwiązania są idealne w rodzinach z małymi dziećmi, które zdecydowanie wolą kąpiel i zabawę w wodzie z pachnącą, kolorową pianą.

Trudny wybór

wanna czy prysznic remont łazienki w 10 dni warszawaBardzo trudno jest jednoznacznie stwierdzić czy wanna jest zdecydowanie lepsza od kabiny prysznicowej lub odwrotnie. Wszystko zależy od subiektywnych odczuć użytkowników danej łazienki i ich preferencji kąpielowych.

Zdecydowanie jednak zamiast wybierać pomiędzy wanną a kabina prysznicową dużo lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie obu tych urządzeń. W takim przypadku, gdy nie mamy zbyt dużo czasu możemy wziąć szybki prysznic, gdy natomiast potrzebujemy odrobiny relaksu i wyciszenia wtedy wanna z pachnącymi olejkami będzie idealnym rozwiązaniem.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.