Surowy Stan Łazienki – Wykończenie

Surowy Stan Łazienki – Wykończenie

surowy stan łazienki wykończenie

Jeśli planujesz remont łazienki, prawdopodobnie zastanawiasz się, co oznacza surowy stan łazienki i jak go osiągnąć. Surowy stan to taki, w którym łazienka jest gotowa do wykończenia, czyli położenia płytek, armatury, mebli i innych elementów wyposażenia. Surowy stan łazienki wymaga wykonania kilku istotnych prac, takich jak:

– Przygotowanie podłoża. Podłoga i ściany łazienki muszą być równe, czyste i suche. Jeśli podłoga jest betonowa, należy ją wyrównać i zagruntować. Ściany można wygładzić gipsem lub tynkiem.
– Instalacja wodno-kanalizacyjna. Należy zaplanować rozmieszczenie rur doprowadzających i odprowadzających wodę oraz umiejscowienie punktów wodnych dla umywalki, wanny, prysznica i toalety. Rury powinny być ukryte w ścianach lub podłodze, a punkty wodne powinny być zabezpieczone zaworami odcinającymi.
– Instalacja elektryczna. Należy zaplanować rozmieszczenie gniazdek, przełączników i oświetlenia w łazience. Gniazdka powinny być odporne na wilgoć i zabezpieczone przed przepięciami. Przełączniki powinny być umieszczone poza strefą mokrą. Oświetlenie powinno być dostosowane do funkcji i nastroju łazienki.
– Instalacja wentylacyjna. Należy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w łazience, aby zapobiec wilgoci, pleśni i nieprzyjemnym zapachom. Wentylacja może być naturalna lub mechaniczna. Naturalna polega na umieszczeniu okna lub kratki wentylacyjnej w ścianie zewnętrznej. Mechaniczna polega na zamontowaniu wentylatora lub rekuperatora, który wymusza wymianę powietrza.
– Izolacja akustyczna i termiczna. Należy zadbać o to aby łazienka była cicha i ciepła. Izolacja akustyczna polega na zastosowaniu materiałów pochłaniających dźwięk, takich jak wełna mineralna, pianka poliuretanowa lub płyty gipsowo-kartonowe. Izolacja termiczna polega na zastosowaniu materiałów izolujących ciepło, takich jak styropian, wełna mineralna lub płyty warstwowe.

Po wykonaniu tych prac, surowy stan łazienki jest gotowy do wykończenia według własnego gustu i potrzeb.

Pierwszy krok do uzyskania wymarzonej łazienki to przede wszystkim odpowiedni projekt aranżacji surowego stanu łazienki. Następnie należy wybrać materiały do pokrycia podłogi, ścian i sufitu. Na końcu zamontuj wybraną armaturę, zamontuj meble i uzupełnij całość akcesoriami łazienkowymi. Trzeba też dobrać oświetlenie, które powinno być wybrane na podstawie możliwości aranżacyjnych, czyli instalację — chyba że planujesz ją zmienić, to stan deweloperski jest odpowiednim momentem. Oprócz oświetlenia ogólnego zadbaj o doświetlenie ważnych miejsc, takich jak lustra, szafki czy półki.

Najlepszy sposób na wykończenie ścian i podłóg w surowym stanie łazienki

Do wykończenia ścian najlepiej wykorzystać płytki ceramiczne. To rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku podłogi. Płytki są łatwe w czyszczeniu, odporne na wilgoć i zapewniają estetyczny wygląd. Ogromną zaletą tego wyboru jest różnorodność rozmiaru, kształtów oraz wzorów i kolorów. Możesz zdecydować się na jednolite o matowej lub błyszczącej powierzchni, a także te z nowoczesnym dekorem. Imitujące kamień lub beton, o marmurkowej teksturze, a może patchworkowe?

Podczas wyboru płytek ceramicznych zwróć uwagę na ich parametry techniczne. Na ścianę i podłogę wybierz modele odporne zarówno na wilgoć, jak i ścieranie. Natomiast płytki podłogowe powinny mieć właściwości antypoślizgowe, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Surowy stan łazienki – biały montaż

Kolejnym ważnym elementem wykończenia łazienki jest „biały montaż”. Biały montaż to między innymi: umywalka, miska sedesowa, bidet, wanna czy brodzik. Ważne jest, aby instalację wykonać zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i zaleceniami producenta. W każdej z tych kategorii znajdziesz modne i funkcjonalne produkty odpowiednie do Twoich potrzeb.

Jeśli chodzi o meble, do łazienki w stanie deweloperskim z pewnością przyda się chociaż jedna szafka, regał, lustro i półki. Ich ilość czy wielkość dostosuj do możliwości aranżacyjnych. Jeśli w pomieszczeniu masz jedno źródło światła, dobrym pomysłem będzie lustro z oświetleniem LED, które dodatkowo rozjaśni łazienkę.

Na sam koniec wybierz i zamontuj akcesoria łazienkowe, które ułatwią Ci przechowywanie rzeczy czy codzienne rytuały. Różnego rodzaju koszyki, półki, mydelniczki czy zestawy akcesoriów z pewnością okażą się przydatne.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.