Czy Warto Posiadać Pisuar w Domowej Łazience?

Pisuary kojarzą się nam przede wszystkim z toaletami publicznymi z nieprzyjemnym zapachem, jednakże jest wielu mężczyzn, którzy chcieliby mieć pisuar w domowej łazience. Taki rodzaj elementów sanitarnych jest także idealnym rozwiązaniem w domach, w których często przyjmuje się gości.

Pisuar z deską

Istnieją modele z możliwość dokupienia deski ze spowalniającym systemem “Soft Close” , który znacznie przyczynia się do większego poczucia higieny.

Istnieją różnorodne typy sensorów spłukujących oraz specjalne powierzchnie ułatwiające utrzymanie i higienę. Jeśli chodzi o wymiary urządzenia, to zazwyczaj pisuar ma mniej więcej 40 cm szerokości i 30 cm głębokości. Można go powiesić na ścianie, bądź zamontować na stelażu podtynkowym.

pisuar w domowej łazience łazienka w 10 dni

Przykładowy pisuar Felix

Pisuar w domowej łazience może być wykonany z ceramiki lub ze stali nierdzewnej. Pisuar możemy zamontować w małej łazience. W niezbyt dużych łazienkach doskonale sprawdzą się modele asymetryczne lub narożne. Dla zapewnienia większej prywatności, obok pisuaru można zamontować specjalne przegrody.

Wiele osób decyduje się na instalację w domu pisuaru, a o ich użyteczności, poza ułatwieniem korzystania z toalety, świadczy również oszczędność wody podczas spłukiwania oraz fakt, że ta dodatkowa instalacja, zamontowana zazwyczaj obok WC, technicznie nie jest zbyt skomplikowana i zajmuje niewiele miejsca.

Rodzaje Pisuarów

Na polskim rynku dostępnych jest kilkadziesiąt typów pisuarów o różnej wielkości, kolorze i różnym wyposażeniu technicznym. Producenci urządzeń sanitarnych prześcigają się w nowoczesnych projektach pisuarów, posiadających wysoką funkcjonalność oraz ciekawy design.

Najnowsze modele pisuarów, dzięki innowacyjnej konstrukcji, znacznie redukują potrzebę ciągłego czyszczenia, co oszczędza nasz czas.

Opcja spłukiwania może być ręczna lub automatyczna. Najprostsze modele pisuarów są zazwyczaj tańsze od tych z automatycznym spłukiwaniem. Spośród nowoczesnych modeli pisuarów na uwagę zasługują te z oszczędnym jednolitrowym spłukiwaniem.

pisuar w domowej łazience łazienka w 10 dni

Pisuar w domowej łazience zamykany.

Z kolei bezwodne pisuary, które bez użycia wody umożliwiają usunięcie nieczystości oraz ochronę przed parowaniem, są idealnym rozwiązaniem dla właścicieli domów bez dopływu wody. Komfort użytkowania dopełnia zintegrowany system zapachowy.

Pisuar w domowej łaziance z specjalnym zasobnikiem

Ciekawym rozwiązaniem jest pisuar zaopatrzony w specjalny zasobnik, umieszczony na dnie urządzenia i wypełniony szczelnym, oleistym płynem, który oddziela mocz przez niego przepływający. Wszystkie nieprzyjemne substancje przechowuje wewnątrz.

Wystarczy tylko dwa lub trzy razy w ciągu roku go wymienić. Bardzo istotną zaletą bezwodnej technologii jest oszczędność wody.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.