Akcesoria Łazienkowe

Akcesoria łazienkowe decydują o charakterze pomieszczenia a nie sama podstawa, ogólna aranżacja, którą teoretycznie upiększamy przez dokładanie różnych ozdób i drobnych akcesoriów. Łazienka jest to część domu, która zawsze musi posiadać bardzo podobne elementy użytkowe, które w naturalny sposób różnią się pod względem stylu, kolorystyki, metody ich projektowania, jednak ze względu na pełnione przez nie funkcje muszą zachowywać określone kształty. Inaczej byłyby po prostu bezużyteczne.

W zgodzie czy w kontrze do aranżacji łazienki?

akcesoria_lazienkowe_remont_goldwood_warszawa1Istnieją dwie podstawowe filozofie dobierania dodatków do łazienki.

1 Sposób

Najbardziej popularna jest pierwsza z nich, która zakłada wybieranie takich przedmiotów, które są uzupełnieniem dzieła jakie udało nam się do tej pory stworzyć. Jest to podejście stosunkowo naturalne i w dużej mierze oczywiste. Pozwala nam ono uzupełnić puste przestrzenie powstające pomiędzy sprzętami wybranymi przede wszystkim ze względu na ich wartość użytkową, niezbędność dla funkcjonowania łazienki.

2 Sposób

Drugie podejście jest znacznie trudniejsze do zastosowania gdyż tworzy się je niejako w kontrze do ogólnego pomysłu, koncepcji pomieszczenia leżącej u podstawy naszych podstawowych decyzji odnośnie aranżacji. Żeby iść tą drogą potrzeba dużo wiary we własne umiejętności aranżacyjne gdyż będziemy zestawiać ze sobą teoretycznie zupełnie niezgodne style i kolory. Możemy po prostu się pomylić i uzyskać efekt bardzo niepożądany.

Mniej zwykle znaczy lepiej

akcesoria_lazienkowe_remont_goldwood_warszawa6Szukając ozdób do łazienki powinniśmy pamiętać, że zbyt duża ich ilość na pewno nie wyjdzie nam na dobre. Zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest niewielkie. W pierwszej kolejności powinniśmy raczej skupiać się na miejscach naturalnych dla różnego rodzaju ozdób.

Zazwyczaj od razu rzucają się nam w oczy puste blaty szafek i różnego rodzaju półeczek. Przykładowo, komoda na ręczniki jest zwykle nieodłącznym elementem łazienki i jeśli nie uda nam się jej odpowiednio wkomponować chociażby pod zlew, lub jeśli po prostu nie chcemy tego robić, to znajdziemy idealną przestrzeń na coś ciekawego.

W łazienkach zwykle do dyspozycji mamy też dużo miejsca na ścianach, w szczególności w pomieszczeniach dość dużych. Tutaj trzeba zachować pewny umiar gdyż łazienka nie jest takim samym pomieszczeniem jak chociażby salon czy jadalnia gdyż panują tam w większości wypadków zgoła inne warunki klimatyczne.

Jest tam dużo bardziej wilgotno, mniej jest sztucznego oświetlenia a oświetlenie naturalne zależy od wielkości okien, które często montuje się tam w stopniu ograniczonym. Ma to znaczenie dla roślin, które mogą bardzo źle znosić takie warunki ale można znaleźć też takie gatunki, które nigdzie indziej nie urosną. Jeśli będziemy chcieli powiesić tam obraz lub inny tego typu ozdobnik to musimy mieć pewność, że wilgoć go nie zniszczy.

Akcesoria łazienkowe – piękne i użyteczne

akcesoria_lazienkowe_remont_goldwood_warszawa2Największe pole do popisu jeśli chodzi o ozdabianie łazienki różnymi drobiazgami mamy w kwestii przedmiotów, które muszą się tam znaleźć obligatoryjnie lub przynajmniej są bardzo pożądane. Znakomitym przykładem takich rzeczy są wieszaki na ręczniki.

One same mogą być prawdziwymi dziełami sztuki nawet jeśli mają postać minimalistyczną. Właściwie dobrane idealnie komponują się ze stylem łazienki a czasami dodają mu nowego posmaku łamiąc trochę konwencję całości. Do nich dodatkowo potrzebne są ręczniki, które także produkowane są w całej gamie kolorów i wzorów. Razem z wieszakami mogą tworzyć spójne kompozycje.

Kolejnym obszarem, w którym możemy pokazać swoją kreatywność jest oświetlenie. W łazience optymalne jest oświetlenie wielopunktowe, które skupia generowane światło tam gdzie go akurat potrzeba czyli chociażby na naszej twarzy przy lustrze.

W tym celu stosuje się małe kinkiety, które albo całkowicie zastępują światło podawane z góry (świetnym pomysłem są halogeny z ozdobnymi ramkami układane w kompozycje geometryczne) albo są jego uzupełnieniem. Same lampy mogą być ozdobami a do dyspozycji mamy jeszcze specjalne do nich klosze i różnokształtne żarówki.

akcesoria_lazienkowe_remont_goldwood_warszawa4Jeszcze innym, nie zawsze akceptowanym pomysłem, jest eksponowanie kosmetyków i różnej chemii, której używamy w do higieny osobistej i w łazience w ogóle. Pojemniczki perfum czy mydelniczki z kolorowymi mydełkami mogą być bardzo ładnymi przedmiotami, które warto światu pokazać. Podobnie na przykład podajnik do mydła w płynie – on z kolei jest bardzo często kupowany w zestawie z umywalką.

Akcesoria łazienkowe odbiciem naszej wyobraźni

Jedyne co tak naprawdę ogranicza nas przy ozdabianiu łazienek jest nasza fantazja. Ciekawe rzeczy można znaleźć na podłogę, ścianę, sufit, szafki, okna, do umywalki, na drzwi, do wanny. Jeśli mamy duszę artysty i odrobinę zapału to nawet sami możemy co nieco stworzyć ze specjalnych farb żelowych, którymi można ozdobić ceramikę. Warto tylko uważać żeby nie przesadzić bo łatwo można zmienić efekt bardzo pozytywny w bardzo negatywny.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.