Jak Wybierać Meble Do Łazienki?

Meble do łazienki muszą spełniać dwa zasadnicze zadania: uzupełnić wygląd i aranżację łazienki oraz organizować naszą łazienkę.

Organizacja naszej łazienki to ciągłe zadanie, polegające na chowaniu i upychaniu wszelkiej maści elementów, jak: rzeczy do prania, kosmetyki, chemia do czyszczenia, rzeczy do suszenia, ręczniki na zamianę. Ogólnie dobór mebli pod względem poprawienia ogrganizacji polega, na wykorzystaniu każdego wolnego miejsca, każdej wnęki w łazience do zagospodarowania szafką lub chociżby półką wykonaną z płyty karton-gips, oczywiście bez przesady aby nie zaburzyć ogólnej aranżacji łazienki.

Podejście funkcjonalne do organizacji łazienki

meble_do_lazienki_warszawa_remont_goldwood3W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że określenie „funkcjonale lub minimalistyczne” wcale nie musi się w tym miejscu odnosić do nowoczesnego stylu czy wręcz futurystycznego wyglądu a oznacza raczej ciekawe rozwiązania ze sfery użytkowej – ergonomiki użytkowania sprzętów.

Przechodząc do rzeczy, trzeba na pierwszym miejscu wskazać na szafki zabudowywane pod umywalką. Jest to znakomite rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić bardzo dużo miejsca i przy okazji wypełnić niezbyt ciekawą dziurę tworzącą się zawsze pod umywalką.

Tego typu szafki mają jeszcze tą zaletę, że na ich podstawie można bardzo łatwo stworzyć blaty łączące się z umywalkami w jedną całość, dzięki czemu uzyskujemy duży obszar roboczy bardzo przydatny podczas golenia na przykład. Wykonane z kamieni naturalnych lub z drewna blaty tego typu to dodatkowo fenomenalny element zdobiący pomieszczenie.

meble_do_lazienki_warszawa_remont_goldwood2Inne podejście do wystroju łazienek stawia sobie za cel przekształcanie w meble praktycznie wszystkich sprzętów w niej umieszczonych. Najprostszym rozwiązaniem w tym miejscu jest oferowane często obudowanie pralki specjalną zabudową, która wyjątkowo dobrze nadaje się do wnętrz unikających nowoczesności. W ten sposób uzyskujemy też dodatkową powierzchnię oraz świetną podstawę do umieszczenia w tym miejscu dodatkowej półki lub szafki.

Jednak trudniej jest wybrać, ładne meble do łazienki, oferty firm meblarskich nie są zbyt obszerne i wymiary ich mebli są sztywne. Wiekszość mebli zamawiamy na wymiar, co ułatwia wykorzystanie każdego centymetra łazienki, choć jest dużo droższe.

Meble do łazienki w stylu klasycznym

meble_do_lazienki_warszawa_remont_goldwood1Jeśli podejdziemy klasycznie do mebli łazienkowych to możemy rozminąć się z całym entuzjazmem związanym z tymi sprzętami. Znajdziemy bowiem po prostu dość zwyczajne chociażby nawet odrobinę ciekawsze stylistycznie zestawy mebli, w skład których będzie wchodziła niewielka komoda, szafka – zwykle wysoka i bardzo wąska przeznaczona głównie na ręczniki i mniejsze przedmioty, czasem z witryną – oraz jakaś podwieszana półka.

Takie podejście jest raczej mało ekscytujące i w zasadzie jest emanacją skrajnie praktycznego i minimalistycznego podejścia do urządzania łazienek. Jedynym jego ciekawym uzupełnieniem jest potraktowanie lustra jako mebla a nie części wyposażenia. Efektem tego jest zazwyczaj ciekawe jego obramowanie, czasami zawierające w sobie sprytne rozwiązanie oświetlenia lub przynajmniej stanowiące dla niego podstawę. Bardzo ceni się też wkomponowanie go estetycznie w styl pozostałych mebli.

Gotowe zestawy mebli do łazienki

Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest kupowanie mebli do łazienki w zestawach. Projektowane są one jako jedna całość i zazwyczaj w ich skład wchodzi lustro wraz z jego doświetleniem, szafka/komoda, wysoka szafka kolumnowa lub pół-kolumnowa (podwieszana lub stojąca) oraz jakiegoś rodzaju podwieszana półka.

meble_do_lazienki_warszawa_remont_goldwoodKażdy z tych elementów może być przygotowany na bardzo wiele różnych sposobów. Standardem jest najczęściej drewno, jego stylistyka to już jednak temat rzeka. Niektóre propozycje są minimalistyczne i wyglądają trochę jakby były przeznaczone do łazienek w biurach lub nawet centrach handlowych. W zaskakujący sposób łączą się one jednak znakomicie z wnętrzami bardzo ascetycznymi.

Dużo częściej jednak projektanci mebli idą w kierunku większych lub mniejszych ekstrawagancji. Przejawia się to zarówno w kształtach, kolorach jak i w dodatkach czyli chociażby różnych uchwytach. Coraz bardziej modne jest szkło i ogólną tendencją nowoczesnych mebli jest przekształcanie wszelkiego rodzaju szafek i komód w bardzo przeszklone regały lub wręcz półeczki, w których wszystko jest na wierzchu. Pomaga to eksponować ogólny styl łazienki.

meble_do_lazienki_warszawa_remont_goldwood4Wybieranie pośród zestawów mebli do łazienek ma jeszcze inną zaletę. Zwykle prezentowane są one na tle gotowych propozycji aranżacyjnych dla całej łazienki. Można z tego skorzystać importują pomysły do swojego domu. Zadziałać można też w dokładnie odwrotnym kierunku – dobierając meble łazienkowe można szukać według aranżacji proponowanych przez ich producenta. Ostatecznego wyboru dokonujemy wtedy spośród mebli prezentowanych na tle wnętrz możliwie podobnych do naszych.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.