Płytki do Łazienki – 3 Sposoby Na Prawidłowy Wybór

Istnieją 3 sposoby na ułatwienie wyboru płytek do łazienki na ściany i podłogi, które są wykorzystywane przez projektantów wnętrz.

Jednym z najtrudniejszych i najbardziej męczących etapów aranżacji łazienki jest dobranie odpowiedniej płytki do łazienki na podłogę i ściany, profesjonalne firmy projektowe wykorzystują proces ułatwiający to zadanie.

Poniżej ogólny zarys procesu wyboru płytek do łazienki:

 1. Zacznij planowanie aranżacji łazienki do ustalenia i wyboru płytki do łazienki oraz określenia budżetu na ich zakup, a dlaczego:

  1. Płytki do łazienki stanowią największą część aranżacji i będą  stałym elementem łazienki, tzn. nie można ich łatwo wymienić, resztę elementów jak meble, ceramika, akcesoria i armatura może być wymieniona bez problemu.
  2. Płytki  nadają cały klimat i atmosferę łazienki.
  3. Płytki są jednym z największych kosztów w budżecie na remont łazienki.
  4. Należy także określić jaką kwotę za metr kwadratowy mogę zapłacić, można podzielić na 3 kategorie: 30 – 50 zł, 50 -100 zł, i 100-150 zł lub powyżej,
  5. Należy także pamiętać o terminach dostaw, zasadniczo płytki z platform budowlanych od 30 – 100 zł są dostępne od ręki, płytki np. z Bartyckiej trzeba czekać do 4 tygodni.
  6. Podczas obliczania budżetu, pamiętać trzeba, że płytki są sprzedawane w paczkach a nie na metry kwadratowe, oprócz dekorów, które sprzedawane są na sztuki. Ważne jest obliczyć potrzebną ilość paczek, aby nie zabrakło lub nie zostało za dużo, zakłada się 10 -15 % zapas.
 2. Określ swój ulubiony ogólny kolor i kompozycję kolorystyczną oraz kształt płytek. Podczas ustalenia tego punktu, zadaj sobie poniższe pytania:

  1. Czy lubię kolory ciemne czy jasne?
  2. Czy chce mieć łazienkę jednolitą kolorystycznie czy kontrastową?
  3. Czy kolor płytek na podłodze ma być taki sam jak na ścianach czy inny?
  4. Czy płytki na ścianach mają być jednolite czy z 2 kolorów?
  5. Czy przewiduję dekory na ścianach?
  6. Czy dekorem ma być pasek/wałek? Czy płytka z innym wzorem?
  7. Jaki kształt płytki na ścianie? Podłużny/prostokąt? Układany w pionie czy w poziomie? Kwadrat?
  8. Jaki kształt płytki na podłodze? Kwadrat? Prostokąt? Układane zgodnie ze ścianą? W karo?
  9. Czy w ramach dekoru, chcesz zastosować mozaikę?
  10. Czy przewidujesz obudowę wanny lub półek płytkami?
  11. Jakie płytki do tego chcesz użyć? Zwykłe ale docinane czy mozaikę?
  12. Jakie wykończenie narożników płytek chcesz użyć? Listwa plastikowa? Cięcie Jolly? Listwa aluminiowa?
 3. Określi sposób układania płytek na ścianie i podłodze.

  1. Narysuj na kartce papieru, używając kolorowych kredek, układ ułożenia płytek i kolor (nie wzoruj się na żadnych znalezionych płytkach, zrób to spontanicznie).
  2. Narysuj 3 warianty układów i kolorystyki, które przyjdą do głowy.
  3. Idź do do sklepów odpowiednich do Twoich budżetów (30- 100 zł platformy budowlane, 100 zł i powyżej np. Bartycka, salony TTW )
  4. Zacznij od “męczenia” sprzedawców, szczególnie w platformach budowlanych, pokaż im swoje rysunki i jaki masz budżet i niech zaczną doradzać.
  5. Spisuj wszystkie ich pomysły, zrób zdjęcia, spisz ceny, producenta i termin dostawy oraz ważne: zapytaj się czy to jest końcówka serii czy nowa kolekcja i ile jest na magazynie ?.
  6. Nic nie kupuj pierwszego dnia, wróć do domu przejrzyj zdjęcia, znajdź strony producentów, popatrz na inne kolekcje, przekalkuluj ponownie swój budżet.
  7. Z listy dostępnych propozycji wybierz 3 warianty.
  8. Następnego dnia idź ponownie do sklepu i zapytaj się o te trzy warianty. Jaka cena? Kiedy dostawa? Czy wszystko jest dostępne?
  9. Nie wychodź ze sklepu aż nie zrobisz zamówienia.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.