Wyposażenie Łazienki Przyjazne dla Wszystkich Użytkowników

Wyposażenie łazienki powinno mieć możliwie uniwersalny charakter, zapewniający komfort wszystkim domownikom. Niektóre osoby potrzebują jednak pewnych udogodnień, dobranych specjalnie dla nich.

Wyposażenie łazienki dla dzieci

Dla wielu z nas priorytetem jest stworzenie otoczenia, które będzie przyjazne dla dzieci. W odpowiedzi na ten trend część producentów wprowadza na rynek armaturę z wielobarwnymi, często bajkowymi motywami. Należy jednak pamiętać, że dzieci szybko dorastają, a wyposażenie łazienki to inwestycja na lata. Trwalsze elementy powinny więc zachowywać wygląd przyjemny dla oka użytkowników, niezależnie od ich wieku. Istnieją natomiast pewne czynniki, które mogą ułatwić i uprzyjemnić im codzienne mycie. Standardowa wysokość górnej powierzchni umywalki kształtuje się na poziomie między 80 a 90 cm.

Najmłodsi domownicy i tak korzystają przy nich z pomocy opiekunów. Dla nieco starszych istotna jest natomiast dostępność i wygoda obsługi baterii. – Powszechnie stosowane dziś jednouchwytowe urządzenia pozwalają łatwo regulować strumień i temperaturę wody. Jeszcze większą kontrolę zapewniają, coraz chętniej wprowadzane także do domów, mechanizmy czasowe lub bezdotykowe.

Nie musimy bowiem każdorazowo pilnować, czy pociechy “zakręciły” wodę. Efektownym i jednocześnie praktycznym urozmaiceniem może być bateria podświetlająca strumień w 3 kolorach, z których każdy informuje o temperaturze (światło czerwone – woda ciepła, białe – letnia, niebieskie – zimna).

Dla seniorów

Dzieci uwielbiają zabawy w wypełnionej po brzegi wannie. Dla osób starszych taka kąpiel bywa relaksem okupionym znacznym wysiłkiem. W trosce o ich bezpieczeństwo i komfort można zainstalować kabinę prysznicową, natrysk bez brodzika lub po prostu obniżoną wannę. W przypadku, gdy jednak zdecydujemy się na model pełnowymiarowy, możemy dokupić specjalne podstawki, ułatwiające wejście i wyjście. Dodatkową ochronę stanowią różnego rodzaju podpórki, poręcze oraz maty antypoślizgowe. Pamiętajmy jednak, by nie odbiegały one estetycznie od wyglądu ceramiki i innych elementów wystroju.

Dla wszystkich

Mydelniczki, kubki, dozowniki, wieszaki, stojaki czy półki stanowią uzupełnienie aranżacji, lecz jednocześnie czynnik decydujący o jej funkcjonalności. Wpływają bowiem na dostępność niezbędnych przyborów i kosmetyków. Mogą ponadto przyczynić się do zwiększenia estetyki pomieszczenia, nie tylko za sprawą gustownego wyglądu. Łatwiej jest utrzymać czystość, gdy każdy użytkownik ma gdzie umieścić swoje rzeczy. Warto w tej materii zadbać o osobną przestrzeń dla kobiety i dla mężczyzny.

Niektóre przedmioty powinny być trzymane w miejscach niedostępnych dla dzieci (maszynki do golenia, środki chemiczne). Powinny też one od najmłodszych lat uczyć się utrzymania porządku, m.in. przy okazji codziennej higieny (korzystanie z dozowników, odkładanie szczoteczki do zębów do pojemnika etc.). Walory praktyczne, wizualne oraz dodatkowe bezpieczeństwo może przynieść również elegancka zabudowa instalacji sanitarnych. Odpowiednio dobrane umeblowanie zasłania rury, ułatwia przechowywanie wyposażenia łazienki i nadaje jej przyjemnego wyrazu salonu kąpielowego.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.