Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku

Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku

Kabina prysznicowa są jednym z najważniejszych elementów łazienek. W 95% procentach łazienek, w których, realizujemy remont, wymieniamy wannę na prysznic. W tej chwili najpopularniejsze są kabiny bezprogowe, z odpływem liniowym. Do małych łazienek szczególnie w bloku polecamy kabiny składne.

Wybór ofert producentów i salonów łazienkowych, jak można szybko zauważyć, obfituje w różnego rodzaju wzory i kształty kabin prysznicowych. Oferta jest bardzo szeroka jednak coraz mniej jest dostępnych małych kabin prysznicowych np. 70×70 cm.

Kabiny prysznicowe przeistoczyły się w lekkie, atrakcyjnie wizualnie elementy, które są ważnym, a czasem głównym elementem użytkowym łazienki wypierając w dużej mierze wanny, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, kiedy wstawienie wanny lub wanny z parawanem jest trudnym kompromisem.

Z kolei w większych łazienkach można „zmieścić” wannę, jak i kabinę prysznicową – jako dwa oddzielne urządzenia.

Kabina prysznicowa stawiana na brodziku lub na posadzce

Kabiny prysznicowe dzielimy na te, które są stawiane na brodzikach lub na posadzce.

W ostatnich latach coraz bardziej popularne jest wykorzystywanie odpływów liniowych lub ściennych, dzięki którym możemy zrezygnować z brodzika i uzyskać jednolitą powierzchnię podłogi. W przypadku takiego rozwiązania kabina zwykle stawiana jest bezpośrednio na podłodze.

Bez zbędnych profili

Ważnym trendem jest również rezygnacja z ramowania kabin, co często przytłaczało niewielkie pomieszczenia i tworzyło nienaturalny podział wnętrza. Zamiast tego stosowane są delikatne, czasem nawet prawie niewidoczne profile.

Jednak profile mogą nadać odpowiednie wykończenie kabiny prysznicowej np. czarny kolor, obecnie bardzo popularny i doskonale się prezentujący w łazience w stylu retro.

Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku

Kabina prysznicowa typu walk-in coraz popularniejsza

Rosnąca popularność kabin typu walk-in, czyli takich do których możemy swobodnie wejść bez otwierania lub przesuwania drzwi, doprowadziła do tego, że ten rodzaj coraz częściej wypiera klasyczne, zamykane kabiny prysznicowe. Trudno się dziwić, bo otwarte kabiny są bardzo praktyczne. W odróżnieniu od tych tradycyjnych, oprócz tego, że nie mają drzwi, ich boki montowane są do ściany lub sufitu za pomocą stabilizatora.

Dzięki takim rozwiązaniom uzyskujemy półotwartą strefę kąpieli. Jednak ten rodzaj kabin ze względu na sposób montażu oraz największe tafle szkła narażony jest na bardzo duże naprężenia, dlatego optymalna grubość szyb mocowanych do boku ścian wynosi pomiędzy 6 a 8 mm, a dla modeli montowanych wyłącznie przy pomocy stabilizatorów 8-10 mm.

Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku

Kabina prysznicowa typu walk-in lub ścianki prysznicowe walk-in w połączeniu z odpływem liniowym lub ściennym i płaską podłogą tworzą tzw. prysznic bez brodzika. Dostępne na rynku długości ścianek zaczynają się od około 80 cm, ale zalecamy wybierać te powyżej 100 cm z uwagi na lepszą ochronę przed zachlapaniem łazienki – mówi Paulina Piaścik, specjalista ds. marketingu z Femax. – Jeżeli zastosowanie zalecanej długości ścianki może okazać się niemożliwe z uwagi na zbyt małą przestrzeń do wejścia do kabiny to sugerujemy rozważenie montażu drzwi wnękowych suwanych.

Kabina prysznicowa dopasowana do małej łazienki

Kabiny prysznicowe można także umieścić we wnęce łazienki lub zaplanować je na całej szerokości pomieszczenia. Oprócz ścianek walk-in w takim przypadku najczęściej stosuje się drzwi suwane lub otwierane z elementem stałym. Drzwi suwane zajmują zdecydowanie mniej miejsca, nie ma ryzyka uderzenia o inne przedmioty w łazience i są łatwiejsze w montażu, podczas gdy drzwi prysznicowe uchylne często są pozbawione ramek, więc są bardziej delikatne wizualnie.

Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku

Kabina składana – najlepszy wybór do małej łazienki w bloku

Kabina prysznicowa składana jest wygodnym rozwiązaniem do małych łazienek, w przypadku których wybór tradycyjnej kabiny zabrałby zbyt wiele przestrzeni lub nawet uniemożliwił komfortowe jej użytkowanie. Duży wybór, w dobrych cenach kabin prysznicowych posiada w swojej ofercie firma Maxen.pl

Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku

Kabiny prysznicowe z dodatkowym wyposażeniem

Bardziej wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na kabiny prysznicowe z sauną suchą, parową i funkcją hydromasażu. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wybierać wyłącznie produkty dobrej jakości. Poszukując kabiny z hydromasażem, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istotne są odpowiednie atesty i certyfikaty, w szczególności atesty higieniczne, wydane przez Państwowy Zakład Higieny. W przypadku kabin zamykanych od góry wybór właściwie możemy zawęzić do kabiny z wytwornicą pary, hydromasażem, natryskiem, aromaterapią, systemem nagłośnieniowym. To właściwie małe centrum wypoczynku we własnej łazience, ale mówimy tu o produkcie topowym w cenie kilkudziesięciu tysięcy złotych, który oferuje przestrzeń i jakość w najwyższej formie.

Kabiny przyścienne

Tradycyjnym rozwiązaniem, coraz rzadziej stosowanym, jest wybór kwadratowych, prostokątnych, półokrągłych lub asymetrycznych kabin przyściennych. Za optymalne uważa się kabiny prysznicowe o wymiarach w podstawie 90 x 90 cm, są też dostępne kabiny 70 x 70 cm, dla niektórych wystarczające.

Kabina prysznicowa do małej łazienki w bloku

Powłoka ochronna na szybach kabin prysznicowych

Aktualna oferta producentów kabin prysznicowych uwzględnia warianty pokryte tlenkami metali, które chronią przed korozją. Szkło ze specjalną powłoką hydrofobową przyspiesza z kolei spływanie wody, dzięki czemu jest ono mniej narażone na powstawanie zacieków. Do produkcji kabin prysznicowych wykorzystuje się wyłącznie szkło hartowane zwane bezpiecznym, które wyglądem nie różni się od zwykłej szyby, na przykład okiennej.

Koszty zakupu kabiny prysznicowej może się zaczynać od 1000 zł do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Duże zróżnicowanie cen kabin prysznicowych wynika z szerokiej oferty różnych rodzajów i rozmiarów kabin, możliwości wykonania produktu na wymiar, zastosowania dodatkowych funkcji, a nawet jakości zastosowanego szkła czy naniesionych na nie powłok uszlachetniających.

.Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.