Jak Sprawić Aby Mała Łazienka Wyglądała Na Większą

Planując remont szczególnie małej łazienki w bloku należy pamiętać o kilku sprawach aby wizualnie jej nie pomniejszyć:

Po pierwsze:

Podczas projektowania małej łazienki, należy zachować umiar w dodawaniu zbyt dużej ilości kolorów oraz różnych akcesoriów. Jasne kolory, proste linie, bez zbyt dużej ilości szczegółów pozwolą małej łazience zachować swoją przestrzeń.

mała łazienka umywalki 3 remont łazienki w 10 dni warszawa

Po drugie:

Rozważania na temat wykończenia ścian dużymi czy małymi płytkami oraz czy lustra mogą optycznie powiększyć przestrzeń i tak małej łazienki.

Idąc w tym kierunku, niektórzy ludzie wierzą, że lustrzane odbicie ścian w łazience sprawi, że przestrzeń będzie się powiększać. Ale to, co faktycznie się uzyskuje, odbijając ściany w lustrze, to powtarzanie wszystkich szczegółów łazienki, co przyczynia się do ogólnego „zagracenia” łazienki. Jednak odbicie łazienki w dużym lustrze dodaje „głębi” małej łazience ale nie zmienia to faktu, że lustro uwypukla wszystkie szczegóły przez co mała łazienka może wydawać się bardziej „przytłoczona”. Obecnie mamy bardzo duży wybór rozmiarów płytek ściennych jak i podłogowych. Tradycyjnym podejściem jest to, że małe płytki stosujemy do małej łazienki a duże do dużej. Jest to już nieaktualne stwierdzenie, czym mniej fug na ścianach i na podłodze tym mniej szczegółów w łazience, przez co łazienka staje się bardziej czysta i przestrzenna. Duże płytki, a mam na myśli rozmiar 30×60 cm lub 90×120 cm, można z powodzeniem stosować w małych łazienkach. Kolor płytki najlepiej biały lub jasny beż w połysku.

mała łazienka umywalki 2 remont łazienki w 10 dni warszawa

Po trzecie:

Szafka pod umywalkę najlepiej podwieszana lub na nogach, można usunąć uchwyty do frontów i zastosować sposób otwierania na dotyk. Podwieszane szafki są mniej pojemne jednak nie zbierają tak dużo miejsca jak szafki do podłogi.

mała łazienka umywalki remont łazienki w 10 dni warszawa

Po czwarte:

Ostatnią rzeczą której należy unikać, starając się, aby mała łazienka wydawała się większa, to są duże szafki i zawieszane na ścianie elementy na wysokości oczu lub powyżej. Rzeczy, których należy unikać, to szafki nad umywalką, szerokie i / lub wysokie szafki na bieliznę, słupki.  Oto kilka elementów, które sprawią, że mała łazienka nie stanie się mniejsza.

Podsumujmy te kluczowe punkty…

  • Nie komplikuj. Prostota przede wszystkim.
  • Płytki na ścianach – jak największe i jasne. Lustra bez przesady.
  • Zastanów się nad użyciem szafek pod umywalkę podwieszanych lub na nogach.
  • Ogranicz duże szafy i słupki. Nie stosuj zbyt dużo kolorowych dodatków, nie stosuj szafek nad umywalką czy pawlaczy nad drzwiami.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.