Systemy Podtynkowe

sie 16, 2013 | Systemy Podtynkowe | 2 Komentarze

Jednym z modnych ostatnio trendów jest chowanie w ścianach w łazience wszystkiego, co tylko schować można. Pozwala to zaoszczędzić dużo cennego miejsca.

Jest to niewątpliwie ważne w małych łazienkach, gdzie każdy dodatkowy centymetr przestrzeni jest na wagę złota ale duża część osób podchodzi do tego zagadnienia od czysto estetycznej strony – usuwają oni rzeczy, które wydają im się zbędne dla wyglądu łazienki.

Wyposażenie w ścianie to nic nowego

sytemy_podtynkowe_remont_lazienki_goldwood_warszawa7Najlepszym przykładem może być coraz częściej stosowane ogrzewanie podłogowo-ścienne, którego elementy przebiegają pod powierzchnią wykończeń ścian i podłóg.

 

Rozwiązania tego typu stosowane były też w przypadku mieszkań, w których toaleta z ubikacją stanowią dwa osobne ale przyległe pomieszczenia. Bardzo często sedes stał w jednym z nich a spłuczka była w drugim i tylko sznurek do jej uruchamiania był przy nim widoczny.

Jak łatwo więc zauważyć, nie mamy tu tak naprawdę do czynienia z jakimś nowym pomysłem tylko z jego twórczym rozwinięciem, czasami bardzo twórczym.

Systemy podtynkowe i ich podstawowe wykorzystanie

systemy podtynkowe remont łazienki w 10 dni warszawaNajczęściej maskowaniu podlegają rzeczy, które właściwie z punktu widzenia estetycznego stanowią elementy całkowicie zbędne a wręcz problematyczne. Sztandarowym przykładem może tu być wspomniana już prędzej spłuczka, która w całości znika w ścianie.

 

Rozwiązanie to zostało posunięte o krok dalej – w ścianie montowany jest cały całkiem spory stelaż, który stanowi oparcie dla podwieszanej muszli klozetowej wraz z jej rurą odpływową, dzięki czemu widać na ścianie tylko samą muszlę, która w dodatku jest cofnięta w porównaniu z rozwiązaniem klasycznym nawet o kilkanaście centymetrów.

 

Bardzo popularne jest też montowanie kurków do baterii oraz całych zestawów prysznicowych bezpośrednio na ścianie. Zyskujemy w tym momencie niewiele miejsca ale za to powstaje ciekawy efekt estetyczny, który bardzo wielu osobom niezwykle odpowiada. Sam kran także może wychodzić prosto ze ściany. Dokładnie to samo rozwiązanie można stosować w przypadku baterii prysznicowych albo nad wanną.

 

Systemy podtynkowe w wersji podłogowej – odpływy i brodziki

systemy podtynkowe remont łazienki w 10 dni warszawaSprzętów, które można montować bezpośrednio w ścianach ukrywając je tam jest dużo i przeglądając ofertę producentów można naprawdę poprzebierać ale na podstawie tego pomysłu powstały też różne inne rozwiązania.

 

Dobrym przykładem oszczędności miejsca i stworzenie estetycznego brodzika jest zastosowanie odpływów i brodzika wykonanych na równo poziomem posadzki.

 

W tym rozwiązaniu można zastosować odpływy liniowe lub kwadratowe. Odpływy liniowe są droższe ale łatwiejsze jest ich wykonanie. W przypadku kwadratowych odpływów, należy wykonać spadki w kształcie “koperty” co jest dużo trudniejsze. Można kupić gotowe panele ze spadkiem ale wymaga to głębokiego wkuwania się w posadzkę co nie zawsze jest możliwe.

Konieczność planowania na etapie budowy domu lub remontu kapitalnego łazienki

systemy podtynkowe remont łazienki w 10 dni warszawaNiestety rozwiązania tego typu nie mogą być stosowane zawsze. Przynajmniej nie wtedy, kiedy mamy ograniczony budżet. Wszystkie metody montażu w ścianie wymagają bowiem bardzo dużej ingerencji w konstrukcję pomieszczenia oraz przeróbki instalacji hydraulicznych.

 

Jeśli mamy już gotową łazienkę i tylko chcemy zmienić jej aranżację to dla podwieszenia sedesu musielibyśmy najpierw zniszczyć bardzo dużą część ściany. Jest to po prostu niepraktyczne.

Dlatego też zdecydowaną większość tego typu konstrukcji planuje się przy okazji robienia remontu kapitalnego lub jeszcze prędzej – w czasie projektowania dopiero co budowanego domu. Jeśli plan zostanie wykonany odpowiednio wcześniej, nie spotkamy się z jakimiś większymi kosztami gdyż nie trzeba będzie nic ani niszczyć ani przerabiać.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.