Armatura Łazienkowa. Jak Wybrać Armaturę do Naszej Łazienki?

sie 15, 2013 | Armatura Łazienkowa

Armatura łazienkowa nie jest łatwa w wyborze, ilość różnego rodzaju sprzętów w nich oferowanych jest trudna do ogarnięcia i czasami wręcz doznaje się podobnego oszołomienia jak w perfumeriach, po wejściu do których nasz węch jest niemal na tych miast na tyle przytłoczony, że całkowicie tracimy możliwość wybierania pomiędzy konkretnymi perfumami.

Dlatego przed rozpoczęciem zakupów warto jest podjąć podstawowe decyzje co do stylu, który będziemy chcieli mieć w łazience. Istotne są również kwestie ekonomiczne. Ciężko byłoby omówić tu wszystkie kwestie z tym związane więc lepiej skupić się ogólnych zasadach prawidłowego podejścia do armatury łazienkowej.

Łazienka to spójna całość – armatura łazienkowa jest ważną częścią łazienki

armatura łazienkowa remont łazienki w 10 dni warszawaNie powinniśmy czekać z wyborem armatury łazienkowej do momentu, kiedy będzie ona ostatnią rzeczą brakującą do uruchomienia łazienki.

Im prędzej zabierzemy się za wybieranie wyposażenia do tego pomieszczenia tym lepszy będzie efekt końcowy. Wcześniejsze zaplanowanie armatury łazienkowej jest tak ważne chociażby z bardzo prozaicznego powodu – coraz więcej elementów wyposażenia łazienek montowanych jest w ścianach i widoczne są tylko elementy ich kontroli.

Najlepszym przykładem są tutaj podtynkowe instalacje spłukujące. Znikają nam one całkowicie w ścianach i zamiast wielkiego zbiornika na wodę widzimy tylko mały przycisk wkomponowany w glazurę.

Wcześniejszy wybór jest również istotny ze względu na dopasowanie stylistyczne wszystkich elementów. Zazwyczaj łazienka nie należy do największych pomieszczeń w domu nawet jeśli budowana jest tak by była naprawdę przestronna.

O łazienkach w budownictwie wielorodzinnym nie ma już nawet co wspominać gdyż ten problem jest tam wyjątkowo palący. Wcześniejszy plan pozwala nam rozmieścić w myślach, na papierowym szkicu lub na ekranie komputera z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji, całej łazienki i dostosowanie jej do naszych gustów zarówno w kwestii ergonomii jak i stylistyki.

Rozpoczęcie planowanie zakupu armatury łazienkowej na tym etapie pozwala ponadto na dostosowywanie wszystkich elementów wystroju łazienki do siebie a nie tylko armatury do pozostałych rzeczy.

Armatura łazienkowa w odpowiednim stylu aranżacji

armatura łazienkowa remont łazienki w 10 dni warszawaDla uzyskania odpowiedniego efektu stylistycznego konieczne jest kierowanie się swoistą myślą przewodnią, postawienie sobie głównego kierunku budowania łazienki. Zazwyczaj są to bardzo mgliste wizje typu „łazienka nowoczesna”, „łazienka jasna” lub „łazienka klasyczna”.

Wbrew pozorom takie postawienie sprawy jest niezwykle pomocne bo w bardzo podobny sposób myślą producenci wyposażenia łazienkowego. Często można znaleźć przykładowo produkty z linii nazywanych jak kolory lub pory roku, co ma bezpośrednio odnosić się do skojarzeń związanych z konkretnymi kolorami czy porami roku.

Bardzo często można też po prostu spotkać się z bezpośrednim przydzieleniem produktów do kategorii definiowanych w dokładnie ten sam sposób co w naszym wypadku.

Dużą zaletą zdefiniowania sobie głównego stylu jest przyspieszenie procedury wyboru ostatecznych elementów armatury, co uzyskujemy zwyczajnie dzięki zmniejszeniu liczby potencjalnych opcji. Chcąc budować wnętrze nowoczesne nie będziemy bowiem zwracać uwagi na produkty tworzone w stylu retro.

Ergonomia i ekologia armatury łazienkowej

ZP1266.G1C3.jpg

ZP1266.G1C3.jpg

Bardzo istotną częścią naszego planu poszukiwania odpowiedniej armatury musi być określenie wykorzystywanych materiałów do produkcji wyposażenia łazienki oraz sposobu ich działania. Musimy być w tym miejscu bardzo ostrożni gdyż bardzo mocno będą atakować nas na tym etapie różnego rodzaju przejściowe mody, którym oczywiście możemy się poddać jeśli nam odpowiadają, lecz zawsze decyzja powinna być w pełni świadoma.

Przez krótki okres czasu bardzo popularne były dla przykładu umywalki produkowane z przezroczystego szkła.

Prezentowały się doskonale na wystawach sklepowych lecz w praktyce były gigantycznym problemem gdyż brudziły się niemiłosiernie i praktycznie non stop, nawet u najbardziej solidnych gospodyń, umywali te były po prostu brudne. Zanieczyszczenia, które byłyby całkowicie niewidoczne w normalnej umywalce, na jej przezroczystym odpowiedniku wyglądały niczym efekt dwumiesięcznego zaniedbania.

Aspekt ekologiczny to z kolei głównie kwestia zużycia wody i gazu bądź energii elektrycznej w zależności od tego, jakiego źródła energii używamy do podgrzewania wody.

armatura łazienkowa remont łazienki w 10 dni warszawaEkologia, ale też wygoda, pojawia nam się przykładowo przy wyborze baterii łazienkowych. Możemy tu przebierać różny7ch stylach, kolorystyce i tak dalej, ale pod uwagę musimy wziąć też inny fakt.

Do łazienek retro wybiera się coraz częściej klasyczne kurki, które jeszcze do niedawna były praktycznie wyparte z rynku przez znacznie nowocześniejsze rozwiązanie jedno-uchwytowe. Sterowanie jedna wajchą jest szybsze niż dwoma oddzielnymi kurkami, ułatwia regulację siły strumienia wody i jego temperatury, dzięki czemu wyraźnie spada zużycie wody i energii.

Podsumowując te krótkie rozważania, można podkreślić trzy elementy: konieczność posiadania ogólnej wizji łazienki, planowanie wyborów zawczasu i dobry zwyczaj analizowania armatury nie tylko pod kątem estetycznym ale i użytkowym.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.