Nowoczesne Wanny Łazienkowe

Wydawałoby się, że w przypadku wanien nie można zbyt wiele wymyślić. Ot, zwykły pojemnik na wodę, który napełniamy i wchodzimy do niego by się zrelaksować i porządnie się umyć. Nic w końcu tak nie eliminuje stresu jak kąpiel z dodatkiem zwłaszcza różnego rodzaju olejków eterycznych lub specjalnych soli do kąpieli. Okazuje się jednak, że prostą owalną formę z prostokątnymi brzegami klasycznej wanny żeliwnej można było bardzo mocno zmienić zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

Nowe materiały i kształty

wanny łazienkowe łazienka w 10 dni warszawaW pierwszej kolejności można zauważyć odejście od produkcji wanien z żeliwa. Są one po prostu niepraktyczne – są ciężkie i łatwo się niszczą. W ich miejsce pojawiły się najpierw wanny ze stali, które obecnie wypierane są przez akryl i jeszcze bardziej egzotyczne materiały. Wśród nowoczesnych wanien nie brakuje produktów z najróżniejszego tworzywa sztucznego a także naturalnych tworzyw. Osoby o trochę zasobniejszym portfelu mogą sobie zażyczyć przykładowo pięknej wanny w całości wykonanej z wapienia, która wygląda niczym rzeźba, dzieło sztuki.

Najbardziej widoczne jest jednak porzucenie starych i po prostu nudnych kształtów. Coraz częściej pojawiają się wanny asymetryczne, które z jednej strony mogą bardzo blisko przylegać do ściany dla lepszego dostosowania do krótszej baterii a drugiej posiadać ozdobne wykończenia. W znacznie większym stopniu stawia się też na wygodę kąpieli mając na uwadze fakt, że wanna jest przecież nie tylko miejscem do szybkiego umycia się także, a może i przede wszystkim dla wielu z nas, miejscem relaksu. Wiele osób się do tego nie przyznaje ale czytanie książek w czasie kąpieli nie jest niczym nadzwyczajnym. Z myślą o nich powstają wanny z wysokimi oparciami, na których można wygodnie wesprzeć głowę i plecy w czasie czytania lub po prostu dłuższego relaksowania się.

wanny łazienkowe łazienka w 10 dni warszawaBardzo szeroka gama kształtów wanien to też odpowiedź na potrzeby mieszkańców miast, którzy w niewielkich mieszkaniach chcą mieć odrobinę wygody. Można je ustawiać tak, że pozostawiają koło siebie więcej przestrzeni w miejscach, w których inaczej byłoby bardzo ciasno. Z tym faktem związane jest także pojawienie się wanien kwadratowych i różnego rodzaju wanien narożnych, które idealnie komponują się z niewielką przestrzenią. Osoby lubiące odrobinę ekstrawagancji i luksusu mogą mieć we własnych domach nawet wanny – mini baseny – montowane poniżej poziomu łazienki tak, że w momencie napełnienia ich wodą jej tafla znajduje się na wysokości podłogi.

Hydromasaż i wanny łazienkowe

Prawdopodobnie najważniejszą innowacją kategorii nowoczesnych wanien jest pojawienie się hydromasażu. Jest to technika masowania ciała wodą i powietrzem, która kiedyś stosowana była tylko w sanatoriach i Aquaparkach. Starszy typ wanien może mieć dołączane specjalne nakładki ale naprawdę skuteczne są tylko wanny z wbudowanymi dyszami. Najczęściej produkuje się je z akrylu co ułatwia ich utrzymanie w czystości. Cała istota hydromasażu polega na dostarczaniu przez system dysz wody i powietrza pod dużym ciśnieniem, które delikatnie albo nawet całkiem intensywnie uderzają w nasze ciało i unosząc się do góry bardzo przyjemnie je łaskoczą. Ma to działanie relaksujące ale wpływa też znakomicie na ukrwienie i pomaga w przypadku kłopotów reumatycznych.

 

wanny łazienkowe łazienka w 10 dni warszawaNależy tu rozwiać często pojawiające się obawy związane z montowaniem w domach wanien z hydromasażem. O ich czystość dbają zwykle specjalne lampy niszczące bakterie i grzyby w czasie kąpieli tak, że nie trzeba potem ręcznie tego robić. Wystarczy tylko przepłukać dysze od czasu do czasu. Czasami wykorzystywany jest też do dezynfekcji ozon – wtedy należy wykonywać specjalne czyszczenie co 2-3 tygodnie. Niebezpieczeństwo porażenia prądem praktycznie nie istnieje. Urządzenie jest zawsze montowane przez fachowców a osoby bardzo się prądu bojące mogą zamontować sobie specjalne bezpieczniki, które w przypadku przebicia natychmiast odcinają dopływ energii.

Wanny łazienkowe i ich nietuzinkowa stylistyka

wanny łazienkowe łazienka w 10 dni warszawaNowoczesne wanny mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Kiedy ogląda się oferty różnych producentów można naprawdę wpaść w zachwyt. Najmniej efektowne są modele do zabudowania gdyż o ich prezencji decydować będzie właśnie sposób zabudowania. Wanny wolnostojące robią wrażenie pomysłowością w zakresie ich ustawiania na podłożu.

Klasyczne nóżki potrafią być przekształcone w różnego rodzaju ozdobne systemy podtrzymywania, które można dostosowywać do różnych stylów łazienki. Ustawianie na nóżkach też nie jest oczywiście konieczne gdyż wanna może mieć postać dużego odpowiednio wydrążonego prostopadłościanu. Najbardziej ekstrawaganckie wanny wyglądają niczym rozkładające się na wietrze stosy papieru, wykute w półkach skalnych baseny lub na przykład małe łodzie. Wyobraźnia ich twórców jest naprawdę nietuzinkowa. Można nawet znaleźć wanny podświetlane we wszystkich kolorach tęczy.

 

Podsumowując temat nowoczesnych wanien trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności chyba jednak na stylistykę gdyż jest ona niezwykle bogata i w dodatku harmonijnie skomponowana z cechami użytkowymi. wanny łazienkowe łazienka w 10 dni warszawaNieporównywalnie w stosunku do klasycznych wanien żeliwnych wzrosła wygoda korzystania z nich a systemy hydromasażu przeganiają stres i poprawiają naszą kondycję fizyczną.

Więcej zdjęć wanien do łazienki na naszej stronie Pinterest.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.