Jaka Bateria do Łazienki – Plusy i Minusy

Jest wiele kryteriów wyboru baterii do łazienki. Podstawowymi z nich są zawsze wygląd, parametry techniczne oraz cena. Coraz więcej osób zwraca także uwagę na proekologiczny charakter wybieranego urządzenia. Największym zatem wyzwaniem jest znalezienie produktów, łączących wszystkie te cechy.

Jaka Bateria do Łazienki

 

Jaka bateria do łazienki?

Wszyscy wiemy, że kupuje się przede wszystkim oczami.Wygląd jest zatem kryterium, które podczas aranżowania łazienki stawiamy na pierwszym miejscu.

Baterie powinny pasować do ogólnej koncepcji wnętrza; dopełniać wystrój, ale też przykuwać wzrok jako samodzielne elementy. Wybór dostępnych na rynku produktów łazienkowych jest bardzo szeroki.

Proponowane modele, np. Deante, wpisują  się w dwa style: tradycyjny – odpowiedni dla osób preferujących bezpieczne i dobrze znane rozwiązania oraz minimalistyczny – charakteryzujący się kubistycznymi kształtami, pasującymi do nowoczesnych wnętrz.

Wybierając baterie należy jednak pamiętać, aby były one jednorodne – najlepiej z tej samej kolekcji. Wówczas wszystkie elementy (baterie: umywalkowa, natryskowa, wannowa i bidetowa) nie zakłócą stylistycznej harmonii i dodadzą naszej łazience urody.

Jaka Bateria do Łazienki

 

Która bateria do łazienki?

Często decyzja klientów dotycząca wyboru baterii opiera się tylko na wyglądzie. Jest to błąd o tyle, że parametry techniczne pozwalają ocenić, jak długo sprzęt będzie nam służył i czy spełni nasze oczekiwania.

Podstawowym kryterium jest oczywiście materiał, z którego została wykonana bateria. Za najlepszy uznawany jest mosiądz o wysokiej zawartości miedzi i optymalnej zawartości ołowiu, który ma wpływ na odporność termiczną i kruchość sprzętu. Najlepszym jest ten o symbolu MO 59.

Wykończenia baterii, np. chrom lub inox, są kwestią drugorzędną i zależą tylko od upodobań klientów.

Następnym istotnym elementem jest głowica, czyli mechanizm mieszający wodę, umieszczony wewnątrz korpusu. Najczęściej stosowanymi i jednocześnie najbardziej trwałymi są głowice ceramiczne. Istnieją przy tym dwa kryteria ich doboru: grupa akustyczna oraz wydajność.

Pierwsza uzależniona jest od wyposażenia głowicy w elementy wygłuszające, które zapewniając cichą pracę, podnoszą wygodę użytkowania. Wydajność określa wartość przepływu wody, czyli ilość wypływającej wody w jednostce czasu.

W przypadku baterii umywalkowych, z których korzysta się krócej, zależy nam na mniejszym wypływie, gwarantującym bardziej ekonomiczne zużycie. Jednak baterie wannowe powinny cechować się większymi wartościami. Tam bowiem zależy nam na szybkim napełnieniu wanny, przy jak najmniejszym wystygnięciu wody.

Wszystkie informacje dotyczące danych technicznych baterii znajdują się na opakowaniu. Zwracajmy zatem uwagę na umieszczone na etykiecie parametry.

Co daje bateria do łazienki?

Coraz ważniejszym kryterium wyboru baterii, obok wszystkich specyfikacji technicznych, są także wymierne korzyści wpływające na oszczędność zużywanej wody. Proekologiczne produkty posiadają udogodnienia, pozwalające cieszyć się niższymi rachunkami.

Jednym z nich jest perlator, czyli sitko umieszczone na końcu wylewki, napowietrzające wypływającą wodę. Powoduje ujednolicenie strumienia, sprawia, że woda staje się miękka, a jej zużycie spada nawet o 60 procent. Linie proekologiczne wyposażane są też w głowicę z dwustopniowym systemem otwierania dźwigni. Pozwala on świadomie oddziaływać na wielkość strumienia, co może zmniejszyć zużycie wody niemal o jedną trzecią.

Jaka Bateria do Łazienki

 

Komfortowe i coraz popularniejsze stają się rozwiązania wykorzystujące technologie sensorową i termostatyczną. Sensory wpływają nie tylko na ilość i temperaturę wody, których wartości są ustalane z góry, ale też na higienę.

Nie mamy bowiem kontaktu z korpusem baterii. Termostat, z kolei, posiada blokadę 38 st. C, dzięki czemu, zmniejszając możliwość poparzenia, staje się dobrym rozwiązaniem dla rodzin mieszkających z dziećmi lub osób starszych.

Niezwykle ważnym kryterium wyboru baterii jest również okres gwarancji udzielnej przez producenta. Oczywiście, im dłuższa, tym mamy większą pewność, że oferowany nam produkt jest doskonały jakościowo i będzie służył przez długi czas.

Jaka Bateria do Łazienki

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.