Remont Łazienki Porady – Jak Mam się Przygotować do Rozpoczęcia Prac Wykonawczych?

cze 10, 2013 | Remonty Łazienek

Nadszedł czas na szkołę przetrwania we własnym domu. Właśnie dzwonił do ciebie wykonawca, że za tydzień w poniedziałek o 8:00 rano zaczynają remont łazienki.

Jak się przygotować na następny tydzień? Co mogę zrobić aby pomóc przed rozpoczęciem prac?

Z wszystkimi pytaniami należy kierować się do wykonawcy, ale jest klika rzeczy, które można zrobić samodzielnie. Jednak pierwsza sprawa to, czy wykonawca przekazał przy podpisywaniu umowy na wykonanie jasny harmonogram prac z terminem zakończenia? Jeśli nie, to trzeba natychmiast to wyjaśnić.

Każdy dobry wykonawca musi określić wcześniej, jaki będzie termin rozpoczęcia i zakończenia prac, aby klient mógł zaplanować funkcjonowanie w domu z rodziną a także by móc wziąć urlop.

Poniżej nasze porady jak się przygotować na remont łazienki:

Przygotuj się Psychicznie

Najważniejsze abyś był przygotowany psychicznie na dyskomfort i zachwianie codziennego funkcjonowania w mieszkaniu. Kilka dni bez prysznica i normalnego Wc. Trzeba być także przygotowanym na prace w sobotę lub w niedzielę jeśli to będzie wymagane.

Kurz i pył

Pomimo zabezpieczeń wejść i okien folią, pył zawsze się przedostanie tam gdzie go nie chcemy. Wszystkie ubrania najlepiej zapakować w foliowe worki, dobrze zabezpieczyć komputery i sprzęt elektroniczny, który może się zniszczyć do pyłu. Nigdy nie sprzątaj samodzielnie pyłu budowlanego własnym domowym odkurzaczem, bo go zniszczysz. Wykonawca musi posiadać specjalny budowlany odkurzacz i zbierać nim kurz nawet kilka razy dziennie. Standardem jest odkurzanie i likwidacja osłon na koniec każdego dnia pracy.

Uprzątnięcie Miejsca Remontu i nie Tylko

Najlepiej wynieść samodzielnie z łazienki wszystkie przedmioty, które chcemy ponownie wykorzystać lub zachować. Można pościągać szafki, uchwyty i inne elementy jeśli to możliwe. Wszystkie dywany najlepiej zrolować i odstawić w czyste miejsce.

Dobrze jest, usunąć wszelkie przedmioty z trasy wynoszeniu gruzu i wnoszenia materiałów aby nic nie zostało przypadkowo zniszczone.

Przygotowanie Miejsca na Skład

Jeśli to możliwe, trzeba przemyśleć i przygotować trochę miejsca na składowanie narzędzi i materiałów przez wykonawce. Dostęp do tego miejsca powinien mieć tylko wykonawca i jego pracownicy. Dzieci, pupile i starsze osoby nie mogą tam wchodzić dla własnego bezpieczeństwa. Ponadto trzeba pozamykać na klucz wszystkie pomieszczenia do których nie chcemy aby przypadkiem wchodziły obce osoby.

Przygotowanie do Remontu Całej Rodziny, Dzieci, Pupili, Dziadków

Dla naszych domowych pupili remont to największy stres w życiu. Ważne jest aby miały miejsce, gdzie będą mogły się schować, np. zostawiać zawsze uchyloną dużą szafę lub dla kotów przynajmniej zostawić uchylone szuflady.

Wytłumaczyć wykonawcy aby nie otwierał drzwi lub okien bez sprawdzenia czy nasz pupil jest odpowiednio zamknięty.

Dzieci, także muszą wiedzieć co ich będzie czekało, wytłumaczyć czego nie mogą ruszać i gdzie wchodzić podczas remontu, to dotyczy się także osób starszych. Jeśli dzieci wracają ze szkoły wcześniej od rodziców, wykonawca musi o tym także wiedzieć.

Kilka powyższych uwag pozwoli uniknąć bardzo nie miłych niespodzianek i przeszkód na etapie prac remontowych.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.