Remont Łazienki Bez Skuwania Płytek

Remont łazienki bez skuwania płytek – 4 metody wykonania

Częstym pytaniem jaki zadają nasi klienci jest to: Czy można wykonać remont łazienki bez skuwania płytek? Odpowiedź jest zawsze twierdząca, jednak należy uwzględnić kilka ważnych szczegółów. Wiemy, że klienci chcą obniżyć koszt remontu ale także zniwelować pył i bałagan w mieszkaniu, który nieodzownie łączy się ze skuwaniem płytek w łazience. Zacznijmy od tego, jakie są główne metody przeprowadzenia takiego remontu łazienki.

remont łazienki bez skuwania płytek grodzisk mazowiecki warszawa łazienka w 10 dni

Remont łazienki bez skuwania płytek można wykonać na 4 sposoby:

  1. Wymiana całego wyposażenia łazienki na nowe elementy bez skuwania płytek.
  2. Malowanie istniejących płytek.
  3. Układanie nowych płytek na istniejących płytkach.
  4. Wykonanie specjalnego betonu dekoracyjnego na istniejących płytkach.

Pierwszą metodą remontu łazienki bez skuwania płytek jest po prostu wymiana całego starego osprzętu tzn. umywalki, prysznica lub wanny, brodzika, mebli, sedesu itp. na nowe. To rozwiązanie stosuje się jedynie wtedy, gdy mamy nową łazienkę i płytki mieszczą się w aktualnych trendach. W starych łazienkach, które nie były remontowane przez kilkadziesiąt lat ze względu na krzywe ściany montaż nowych elementów może być trudny lub niemożliwy.

Drugą metodą jest malowanie istniejących płytek specjalnymi farbami, które można znaleźć np. na Allegro. Metoda ta dobrze się spisuje w przypadku gładkich jednolitych płytek bez dużej ilości wystających elementów jak wałeczki czy płytki dekoracyjne, itp. Tak jak powyżej, najczęściej stosuje się tę metodę w nowych łazienkach, gdzie płytki są ułożone według norm.

Malowanie płytek w starych łazienkach np. w blokach z betonowej płyty, może nie przynieść oczekiwanego efektu a nawet taka farba potrafi wydobyć wszystkie krzywizny i nierówności fugi i płytek. Najważniejsze w tej metodzie to bardzo dokładne wyczyszczenie i gruntowanie płytek przed malowaniem. Plusem tego rozwiązanie jest to, że nie trzeba demontować istniejącego wyposażenia łazienki.

remont łazienki bez skuwania płytek grodzisk mazowiecki łazienka w 10 dni

Trzecia metoda polega na położeniu – przyklejeniu nowych płytek na starych bez ich skuwania. W tym przypadku kluczowe jest aby stare płytki odpowiednio trzymały się ścian i podłogi. Ta metoda wymaga więcej pracy, gdyż trzeba zdemontować wszystkie elementy wyposażenia łazienki a także usunąć wystające płytki dekoracyjne. Układanie płytek na płytki najlepiej wychodzi w przypadku dużych łazienek powyżej 6 m2 i dość nowych, gdzie ściany trzymają pion a podłoga poziom. Minusem tej metody jest to, że zmniejszamy łazienkę po około 2-3 cm na każdej ścianie a także podnosimy próg przy drzwiach.

Wcześniej należy przeprowadzić inspekcje płytek, zagruntować specjalnym gruntem np. CT 94 i zastosować odpowiedni klej np. CM 17.

Czwartą metodą na remont łazienki bez skuwania płytek to zastosowanie specjalnego francuskiego betonu dekoracyjnego, który można aplikować w obszarach mokrych oraz na podłodze. W Polsce są dostępne betony dekoracyjne ale nie można ich używać na podłodze ani np. pod prysznicem. Ta metoda jest droga (koszt zakupu i sprowadzania do Polski betonu) a także wymaga demontażu wszystkich elementów z łazienki. Jeśli jednak, ktoś chce mieć wykonany remont łazienki bez skuwania płytek a dodatkowo wykończoną łazienkę w nowoczesny sposób to jest to najlepsza metoda. Innym plusem jest brak fug, których nikt nie lubi czyścić.

Podsumowując, wszystkie powyższe metody najlepiej stosować w łazienkach, które mają około 15 lat, starsze łazienki ze względy na bardzo krzywe ściany są raczej przeznaczone do całkowitego remontu łącznie ze skuwaniem płytek i prostowaniem ścian.

remont łazienki bez skuwania płytek grodzisk mazowiecki łazienka w 10 dni

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.