Prysznic bez Drzwi – Plusy i Minusy

Dzisiaj porozmawiamy o zaletach i wadach związanych z instalowaniem prysznica bez drzwi w łazience.

Prysznic bez drzwi lub bez progu oferuje pewne zalety, których brakuje tradycyjnym kabinom prysznicowym. Zanim zdecydujesz się to zrobić, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Poniżej kilka zalet i wad, które towarzyszą tej konkretnej funkcji łazienki.

prysznic bez drzwi remont łazienki w 10 dni warszawa

Jakie daje plusy prysznic bez drzwi

Najbardziej znaczącym plusem jest to, że podnosi standard oraz wygląd łazieki. Prysznic bez drzwi może nadać łazience nowoczesny i bogaty wygląd.
Prysznic bez drzwi zapewnia dostępność i łatwość użytkowanie! Jest to rosnący trend wśród starszych właścicieli domów. Kabina prysznicowa bez szklanej bariery lub progu sprawia, że ​​łazienka jest bardziej dostępna dla osób w każdym wieku i na różnych poziomach mobilności, i często może być tańszą opcją. Pozostawienie szklanych drzwi może znacznie obniżyć koszty instalacji. Jednak bez progu kabina prysznicowa będzie zwykle droższa ze względu na specjalny odpływ i kafelki potrzebne do stworzenia układu bez brodzika. Jedną z opcji, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy , jest zainstalowanie prysznica bez drzwi, ale mają małą wargę lub próg. Pozwoli ci to zrezygnować z kosztownego odpływu liniowego lub punktowego, który jest niezbędny w przypadku pryszniców bez progu.

Wygodną cechą prysznica bez drzwi jest to, że nie będzie kolidować z drzwiami wejściowymi do łazienki. Jeśli odpowiednio skonfigurujesz, unikniesz konfliktu między drzwiami prysznicowymi a drzwiami prowadzącymi do łazienki. Instalując prysznic bez drzwi, stworzysz wrażenie większej przestrzeni, ponieważ dzięki temu projektowi możesz otworzyć strukturę łazienki. Powierzchnia użytkowa wzrośnie, ponieważ nie trzeba obchodzić wanny, a brak drzwi zapewnia złudzenie większej przestrzeni.

prysznic bez drzwi remont łazienki w 10 dni warszawa

Jakie wady ma prysznic bez drzwi

Wady kabiny prysznicowej bez drzwi są głównie przestrzenne. Właściwy prysznic bez drzwi wymaga pewnej przestrzeni, aby woda nie dostała się wszędzie. W małej łazience, nawet z prawidłowo ustawionymi głowicami prysznicowymi, nachyloną podłogą ORAZ doskonale zaprojektowanym systemem odwadniającym, nadal będzie trochę wody na podłodze z rozbryzu.

Jest  to również brak prywatności. Przezroczyste szklane drzwi lub osłona zapewnią tylko trochę prywatności, ponieważ kropelki wody i para mogą zasłaniać widok, ale cały sens prysznica bez drzwi ma stworzyć wrażenie otwartości. Jednak wybranie opcji matowej lub we wzory kabiny nie zawsze jest pierwszym wyborem, ponieważ odbiera zamierzony efekt. Wykonaliśmy kilka kabin prysznicowych, które nie są szklane i są po prostu kafelkową ścianą między kabiną a resztą łazienki, jednak to nie jest obecnie popularne i wymaga dużej łazienki, jeśli jednak twoja łazienka jest wystarczająco duża, może to być świetna opcja!

prysznic bez drzwi remont łazienki w 10 dni warszawa

Możesz być też trochę zimno. Jedną z zalet kabiny prysznicowej z drzwiami jest kontrolowany przepływ powietrza i utrzymanie ciepła zatrzymanego pod prysznicem. Prysznic bez drzwi nie oferują takich samych korzyści. Tak więc, jeśli marzniesz pod prysznicem, brak drzwi może być dla ciebie wyzwaniem.

Zanim zdecydujesz się na remont łazienki z prysznicem bez drzwi, upewnij się, że rozważasz zalety i wady i podejmiesz właściwą decyzję dla swojej przestrzeni.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.