Ile Kosztuje Remont Łazienki w Bloku?

Zasadnicze pytanie, które przed podjęciem remontu łazienki musi zostać zadane to: ile kosztuje remont łazienki w bloku w Warszawie i okolicach. Jednak w tej części zajmiemy się omówieniem krok po kroku wszystkich kosztów remontu łazienki kompleksowego. Koszt remontu małej łazienki w bloku zależy od bardzo wielu elementów.

Czy na przykład możemy zostawić do ponownego montażu niektóre elementy np. umywalkę, wannę czy sedes? Pozwoli to zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Sprawdzimy więc jakie będą koszty remontu kompleksowego łazienki ok. 6 mkw w bloku w III kwartale 2018 roku w Warszawie lub okolicach.

Ile kosztuje remont łazienki w bloku – projekt i materiały wykończeniowe

Każdy profesjonalnie przeprowadzony remont powinien zacząć się do przygotowania szczegółowego projektu łazienki z listą wszystkich wybranych materiałów wykończeniowych, tzn. baterii, parawanu nawannowego, stelażu do miski wc, umywalki, blatu, mebli na zamówienie, drzwi, ponieważ jest to pierwszy krok aby odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje remont łazienki w bloku w Warszawie.

Samodzielne skomponowanie wszystkich tych elementów bez odpowiedniego programu graficznego i systemu jest bardzo trudne. Nie mamy pewności czy wybrany mebel zmieści się w naszej wnęce i czy przy tym nie zabraknie kilku centymetrów na pralkę. Planowanie zawsze jest wygodniejsze na papierze przy pomocy profesjonalnej firmy.

Można skorzystać z pomocy firm zajmujących się tylko projektowaniem wnętrz lub zatrudnić firmę remontową ale z opcją projektowania łazienki, koszt takiej usługi może się wahać do 150 zł/m2 do 300 zł/m2 w zależności od rodzaju projektu (koncepcyjnego lub funkcjonalnego w 3D). Warto zainwestować takie pieniądze i spać spokoje podczas remontu łazienki a nie martwić się czy wszytko dobrze zostało zakupione i będzie pasowało.

Ważną częścią projektu łazienki jest odpowiedni wybór wszytkach materiałów wykończeniowych potrzebnych do naszej nowej łazienki. Tutaj, także można zrobić to samodzielnie lub umówić się na taką usługę z firmą projektującą lub remontującą łazienki. Należy pamiętać, że te materiały włącznie z płytkami muszą komponować się w jednym wybranym wcześniej stylu łazienki. Dodatkowo  w takiej firmie jak nasza Łazienka w 10 Dni, można zamówić usługę, która obejmuje zakupy, odbiór, kontrolę jakości i dostarczenie na miejsce pracy tych materiałów, taka usługa tzw. logistyczna kosztuje około 12-15% wartości wszystkich materiałów wykończeniowych.

Ile kosztuje remont łazienki w bloku- przykładowe ceny materiałów wykończeniowych

W projekcie łazienki, który analizujemy jedynie wanna, która była w dobrym stanie została użyta do ponownego montażu. Reszta materiałów zostały zakupione nowe:

 • Blat z kompozytu – 3000 zł
 • Bateria wannowa i zestaw prysznicowy – 1000 zł
 • Płytki na ścianę i podłogę – 3500 zł
 • Parawan nawannowy – 500 zł
 • Bateria umywalkowa i umywalka – 1000 zł
 • Stelaż do wc (zestaw z miską i przyciskiem) 1400 zł
 • Grzejnik dekoracyjny z kompletem zaworów pod kolor -1000 zł
 • Oświetlenie górne i kinkiet – 900 zł
 • Meble na zamówienie – 2 sztuki, laminat orzech– 1700 zł
 • Nowa futryna (drzwi zostały te same) – 250 zł
 • Lustro płaskie na zamówienie – 400 zł

Cena za całość materiałów wynosi ponad 14000 zł. Należy tutaj zaznaczyć, że jest to wysoki standard łazienki, w przypadku niższego standardu cena za materiały może zostać obniżona do 10-12 tyś. zł.

Ile kosztuje remont łazienki w bloku- prace remontowe przygotowawcze

Etapy prac remontowych przygotowawczych łazienki można podzielić w następujący sposób:

 • Zabezpieczenie mieszkania w postaci kartonów na posadzkach i płach ochronnych przed pyłem w każdych drzwiach i przejściach, kosz 200 zł
 • Demolowanie i demontaż łazienki, polegającym na usunięciu wszystkich starych elementów włącznie z płytami oraz wynoszeniem gruzu często z kilku pięter bez windy, cena tych prac wynosie średnio 2500 zł z kosztami wynajęcia kontenera na gruz  czyli ok. 500-600 zł
 • Kucie bruzd w posadzce i ścianach pod przewody i rury instalacji hydraulicznych i elektrycznych, w zależności od struktury ścian i posadzki, czy bardzo twardy beton czy np. na ścinach beton komórkowy to koszt ok. 1000 zł
 • Prostowanie ścian i posadzek z przygotowanie pod układanie płytek i malowanie (suche tynki, wylewki samopoziomujące, gruntowanie, betonowanie, gipsowanie)  oraz wykonanie sufitów podwieszanych jaki i zabudowy pionów czy rur grzewczych, koszt ok. 2200 zł
 • Następna bardzo ważna praca, które musi zostać zrobiona w nowej łazience to wykonanie zabezpieczania przed wodą w postaci taśm i foli w płynie na całej podłodze z cokołem oraz na ścianach w miejscu kabiny prysznicowej, koszt to – 600 zł

Dodatkowo w przypadku wymiany całej instalacji hydraulicznej kanalizacyjnej i wodnej a także c.o czyli wymian rur do umywalki, pralki, sedesu lub/i bidetu i brodzika a także doprowadzenie punków ciepłej i zimnej wody do tych przyborów jak również wymiana całej instalacji elektrycznej na nową z przeniesieniem punktów, możemy doliczyć poniższe koszty:

 • Instalacje kanalizacji 500 zł (w przypadku wykonania brodzika z odpływem liniowym, koszy mogą wyższe o 1000 zł)
 • Instalacje wodociągowe (ciepła i zimna woda) 1600 zł
 • Instalacje grzewcze c.o – 250 zł
 • Instalacje elektryczne – 250 zł (standardowo wykonanie przełączniki przy lustrze do tego 2 gniazd i jednego gniazda do pralki oraz zasilanie kinkietu a także oświetlenia górnego)
 • Wentylacja – 50 zł (wymiana kratki wentylacyjnej)

Ile kosztuje remont łazienki w bloku- wykończenie łazienki, malowanie, płytki na ścianach i podłodze

Remont łazienki to przede wszystkim płytki ścienne i podłogowe. Koszt jest uzależniony od regionu Polski, rodzaju powierzchni, wielkości płytek oraz stopnia utrudnień w układaniu (czyli duża ilość docinek, wykonanie cięć Jolly, itp).

 • Koszt ułożenia płytek na ścianach w standardowym rozmiarze 30×60 cm ok. 30 m2 – 3000 zł 
 • Kosz ułożenia płytek na posadzce w standardowym rozmiarze 30×30 cm około 6 m2 – 500 zł

Dodatkowo należy zaznaczyć, że koszty wzrosną przy zastosowaniu płytek mozaiki lub płytek 10×10 cm. Cenę podnosi także układanie dekorów między standardowymi płytkami a także układnie płytek o różnych wzorach i kształtach.

W koszty układania płytek wliczone są materiały budowlane, jak klej do płytek, fuga, impregnat do fug, krzyżyki.

Malowanie sufitów w łazience farbą specjalną – łazienka i kuchnia – malowanie 2 lub 3 krotne, kolor biały to koszt ok. 200 zł.

Ile kosztuje remont łazienki w bloku – urządzenia sanitarne i meble łazienkowe

Biały montaż i meble łazienkowe to ostatni etap remonty łazienki. Biały montaż to określenie na montaż brodzika i kabiny prysznicowej, miski sedesowej i bidetu, baterii prysznicowych i umywalkowych czy wanny.

 • Koszt montażu wanny z obudową z płytek należy przeznaczyć 1500 zł,  a montaż baterii wannowej to koszt ok. 200 zł
 • Montaż wc to koszt ok. 600 zł (stelaż, obudowa płytkami, montaż przycisku, miski i deski)
 • Montaż kabiny prysznicowej narożnej z brodzikiem, robocizna wyniesie 600 zł z baterią prysznicową
 • W przypadku tego projektu, umywalka miała 80 cm długości i była nablatowa, należało wyciąć otwór w blacie koszt  300 zł

Meble w łazience wykonane na zamówienie słupek stojący i szafka podwieszana pod blat z szufladami otwieranymi na tip-on sam montaż wyniósł 300 zł.

Pozostałe koszty remontu łazienki w bloku

 • Wymiana futryny do drzwi z obróbką listwami aluminiowymi to 200 zł
 • Montaż grzejnika – 150 zł
 • Montaż drobnych akcesoriów do łazienki po 30 zł/szt.
 • Montaż parawanu nawannowego – 150 zł
 • Montaż listwy progowej pod drzwiami – 50 zł

Ile kosztuje remont łazienki w bloku- podsumowanie

Ostateczna odpowiedź na pytanie, ile kosztuje remont łazienki w bloku w Warszawie jest taka, że koszt remontu łazienki o powierzchni 6 m2 wyniósł ponad 31 000 zł, w tym koszty remontu – robocizny ok. 15000 zł, za projekt 150 zł/m2  co daje 900 zł oraz 12% za logistykę materiałów wykończeniowych czyli ok. 1500 zł i materiały wykończeniowe ponad 14000 zł.

Wszystkie kwoty opisane w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny. Konkretne koszty ustala się zawsze na podstawie projektu wykonawczego.
Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.