Bateria Do Kabiny Prysznicowej

sie 23, 2013 | Armatura Łazienkowa

Jaka bateria do kabiny prysznicowej będzie optymalna?

Dobrze dobrana bateria do kabiny prysznicowej, pozwoli nam cieszyć się urokami kąpieli lepszymi nawet od kąpieli w wannie i zrobimy to dużo oszczędniej.

bateria do kabiny prysznicowej remont łazienki w 10 dni warszawa

Podczas używania prysznica zużywamy 60% mniej wody niż w trakcie kąpieli w wannie. Odpowiednio kierując wodę z dyszy możemy samodzielnie poddać się odprężającemu hydromasażowi, które poprawia krążenie i wzmacnia serce. Poranny prysznic orzeźwia, wieczorny pozwala się zrelaksować. Istotne jest jaka będzie najlepsza bateria do kabiny prysznicowej.

Panele Prysznicowe

Panele prysznicowe pozwalają zamienić zwykły prysznic w “nowoczesne centrum odnowy”. W panelach montowane są systemy natrysku biczy wodnych, podświetlenie LED często nawet nagłośnie, telefon i wiele innych.

Moda na deszczownicę

bateria do kabiny prysznicowej remont łazienki w 10 dni warszawa

Deszczownice mają najczęściej kształt kwadratu lub koła, montowane są na suficie albo na ścianie. Można je kupić w systemie instalacji podtynkowej lub natynkowej. Bardziej efektowne są oczywiście instalacje podtynkowe. Mamy także duży wybór tanich deszczownic, które wykonane są częściowo z tworzyw sztucznych. Woda z deszczownicy wypływa szerokim strumieniem niczym deszcz. Aby można było regulować strumień wody, należy dokupić baterię podtynkową.
Wybrane modele deszczownic posiadają funkcję, która umożliwia wykonanie ujędrniającego masażu oraz są wyposażone w mechanizm zapobiegające osadzaniu się kamienia. W niektórych znajdziemy nawet dodatkowy kranik, dzięki któremu będziemy mogli napełnić dowolne naczynie – konewkę do podlania kwiatów czy miskę, w której po ciężkim dniu, będziemy chcieli pomoczyć stopy.

Baterie termostatyczne z ustawieniem stałej temperatury wody

bateria do kabiny prysznicowej remont łazienki w 10 dni warszawa

Baterie termostatyczne są dużo droższe ale są bardziej funkcjonalne. Ich zastosowanie pomaga uniknąć sytuacji, w których z natrysku leci za zimna bądź za gorąca woda. Niektóre modele tych baterii posiadają dodatkowo izolację akustyczną, która ogranicza szum przepływającej wody. Temperaturę wody w bateriach termostatycznych można ustawiać z dokładnością do 1°C w przedziale od 20 do 60°C.

Baterie termostatyczne zamiast dwóch niezależnych pokręteł do zimnej i ciepłej wody posiadają regulator temperatury, dzięki któremu woda zachowuje stałą temperaturę, pomimo zmian ciśnienia bieżącej wody.

Nowoczesne rozwiązania oszczędzające wodę pod prysznicem

Baterię z perlatorem można kupić w każdym sklepie i są standardowo montowane. Perlatory (sitko) napowietrzają wodę, dzięki czemu odnosimy wrażenie, że strumień wody jest większy niż w rzeczywistości. Umożliwiają one oszczędzenie do 20% wody, aczkolwiek spotykane są modele, których producenci informują nawet o 60% obniżeniu zużycia wody.

bateria do kabiny prysznicowej remont łazienki w 10 dni warszawaWodę pod prysznicem możemy oszczędzać kupując baterię prysznicową z eko-przyciskiem lub wyposażoną w perlatory. Eko-przycisk zazwyczaj umieszczony jest w rączce natrysku. Jego wciśnięcie powoduje obniżenie ciśnienia wody. To rozwiązanie nie wpływa na obniżenie komfortu kąpieli, a jednocześnie pomaga oszczędzić do 50% zużycia wody.

 

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.