Wirtualne Projektowanie Łazienki – Lepszy Program CAD Czy Darmowy?

Każdy, kto w życiu planował budowę domu wie, że ergonomiczne i estetyczne zaplanowanie łazienki jest bardzo trudne a koncepcje w trakcie pracy bardzo mocno się zmieniają.

By się o tym przekonać nie trzeba nawet budowy domu – wystarczy gruntowny remont tego pomieszczenia połączony ze zmianą ułożeni rur.

Zmienne w czasie projektowania łazienki

Zmiennych, które trzeba brać pod uwagę przy wyborze umiejscowienia każdego elementu wyposażenia łazienki jest bardzo dużo.
A przecież decydując się powiedzmy na wannę, musimy przebrać jeszcze w gigantycznej ilości wanien na rynku.

Ludzki mózg jest zorganizowany tak, że równocześnie jest w stanie efektywnie pracować na kilku zmiennych pamiętając dodatkowo o co najwyżej kilkunastu stałych parametrach.  Projektowanie łazienki wymaga więcej – trzeba wesprzeć się nowoczesna technologią komputerową.

projektowanie łazienki remont łazienka w 10 dni warszawa

CAD – narzędzie każdego projektanta

Najlepsze, co możemy zrobić w takim wypadku to skierowanie naszych kroków do profesjonalnego architekta lub biura aranżacji wnętrz, gdzie będziemy mieli możliwość skorzystania z komputerowych narzędzi CAD.

Projektowanie łazienki w CAD to ogólna nazwa profesjonalnych aplikacji do tworzenia grafiki wektorowej. Grafika wektorowa to tłumacząc najprościej jak się da, metoda tworzenia idealnych dwuwymiarowych i trójwymiarowych obrazów, której zawdzięczamy wszystkie największe hollywoodzkie produkcje filmowe z niesamowitymi efektami specjalnymi.

Narzędzie CAD w rękach profesjonalisty sprawi, że projektowanie łazienki będzie banalnie proste. Sami tego na pewno nie zrobimy gdyż wymaga to szerokiej wiedzy technicznej a sam koszt aplikacji jest zwykle równy dobremu samochodowi.

Siadając razem ze specjalistą od aranżacji wnętrz przed ekranem komputera zobaczymy trójwymiarowy model naszej łazienki. Jeśli nie będziemy zmieniać układu rur to zostanie on przez naszego fachowca naniesiony jako wartość dana do projektu. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie by ich układ się zmieniał, będziemy mogli nimi dowolnie manipulować, w ramach ograniczeń technicznych oczywiście.

Dalsza praca to już komputerowa magia. Na podstawie naszych preferencji i wyobrażeń o gotowej łazience będzie powstawał jej trójwymiarowy model. Wszystkie nanoszone w programie zmiany będą natychmiast widoczne na ekranie.

projektowanie łazienki remont łazienka w 10 dni warszawa

Będziemy de facto projektować dla siebie łazienkę a potem odbędziemy po niej wirtualną wycieczkę. W jej czasie będziemy mogli dowolnie modyfikować wszystkie elementy. Na tym etapie praktycznie zawsze doznaje się niejednego olśnienia odrzucając pomysły, które prędzej wydawały się genialne i tworząc nowe rozwiązania, o których prędzej byśmy nie pomyśleli.

Koszt usługi tego typu nie jest jakoś specjalnie wygórowany ale na pewno nie jest też mały. Za kilkaset złotych dostaniemy możliwość zaplanowania razem z fachowcem łazienki, otrzymamy jej dokładny plan łącznie z układem rur a także możemy poprosić o przygotowanie wstępnego kosztorysu po doprecyzowaniu, z jakich materiałów chcemy wykonywać poszczególne elementy.

Projektowanie łazienki za pomocą darmowych programów i płatnych dostępnych w Internecie

projektowanie łazienki remont łazienka w 10 dni warszawa

Korzystanie z narzędzi CAD to rozwiązanie przeznaczone głównie dla osób, które są dopiero na etapie budowy domu albo chcą przeprowadzić generalny remont dużej łazienki. Jeśli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem albo zakres planowanych prac nie jest zbyt duży, nie ma sensu korzystać z drogiego rozwiązania.

Poradzimy sobie bardzo dobrze przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych w Internecie. W sieci znajdziemy programy darmowe i płatne, produkowane przez firmy niezależne oraz przez producentów i handlowców sprzedających wyposażenie łazienkowe.

Od razu zapomnieć można o aplikacjach płatnych bo nie są one wcale dużo lepsze od darmowych. Nie ma za co płacić. Wybór miedzy programami niezależnymi i reklamowymi jest już trudniejszy bo te reklamowe są zazwyczaj trochę lepsze ale zmuszają nas do wykorzystywania w wizualizacjach oferty danego producenta lub handlowca. Często w dodatku jest to oferta nieaktualna. Decyzja należy do nas.

Podstawową różnicą między programami CAD i aplikacjami dostępnymi w Internecie jest zaawansowanie graficzne. Projektowanie łazienki w CAD oferuje fotorealistyczne animacje a darmowe programy skupiają się głównie na geometrii i kolorystyce.

projektowanie łazienki remont łazienka w 10 dni warszawa

Czasami też pozwolą dołożyć faktury, na przykład zdjęcia płytek, które już zdecydowaliśmy się położyć n ścianach. Najprostsze wersje takich aplikacja pozwalają tylko na pracę przy użyciu widoku z góry – tak zwanego rzutu pionowego – ale w większości wypadków jest to zupełnie wystarczające.

Nie trzeba się też bać skomplikowania takich narzędzi gdyż przygotowywane są one specjalnie z myślą o osobach nie posiadających wiedzy technicznej o elektronicznym projektowaniu wnętrz, dzięki czemu większość funkcji obsługiwana jest przez proste przeciąganie i upuszczanie.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.