Jaki Kolor Fugi do Płytek ?

Kolor fugi do płytek  jako element wykończeniowy musi być dobrany bardzo rozważnie, gdyż decyduje on o statecznym wyglądzie całej łazienki. Kolor fugi można wybrać na dwa sposoby: do koloru płytek i kolor na bazie kontrastu do płytek.

Postępujące trendy w kolorystyce i technologii produkcji płytek daje ogromne możliwości aranżacji łazienki, jednak kolorystyka fug nie jest tak rozbudowana.

kolor_fugi_do_plytek_remont_lazineki_goldwood1W efekcie czego klient często staje przed dylematem jaki kolor fugi do płytek wybrać, aby podkreślić walory estetyczne fugowanej powierzchni, a co za tym idzie całego pomieszczenia.

Fuga jest nieodłącznym elementem niemal każdej ściany czy posadzki wykończonej płytkami ceramicznymi lub kamiennymi. Właściwości, które należy brać pod uwagę przy jej wyborze to przede wszystkim odporność na uszkodzenia, elastyczność, wytrzymałość, ale także barwa, szerokość oraz cena.

Jak dobierać kolor fugi do płytek?

W zależności od upodobań można wybrać kolor zbieżny z kolorem płytek albo wyraźnie kontrastowy. Takie sposoby dobierania koloru tworzą najlepsze efekty dekoracyjne.

kolor_fugi_do_plytek_remont_lazineki_goldwoodNajczęściej wybierane są uniwersalne kolory takie jak: biel, beż i różne odcienie szarości.

Do jasnych płytek można zastosować kolory bardziej jaskrawe lub zgodne z kolorem płytek. Na posadzki lepiej jest stosować ciemniejsze kolory, gdyż i tak zastaną szybko zabrudzone.

Z ciemnymi kolorami fug należy uważać, gdyż mogą się na nich pojawić jasne smugi od wykwitów, które mogą szpecić ciemne płytki.

Do fugi cementowej potrzeby jest także silikon w takim samym kolorze. Dobrze jest wybierać fugę i silikon tej samej firmy, co daje gwarancję zgodności kolorów.

kolor_fugi_do_plytek_remont_lazineki_goldwood3Jeśli na ścianie są położone płytki w dwóch kolorach, można użyć tego samego koloru fugi lub dobrać kolor fugi do każdej płytki.

Najlepiej jest dobierać fugę z próbnika przyłożonego do płytek. Oczywiście kolory na próbnikach nie oddają 100% zgodności koloru, ale możemy znaleźć dla nas najlepszą. W marketach budowlanych są dostępne próbniki fug, każdego producenta i można podjeść z płytką lub kawałkiem płytki i porównać różnych producentów i ich paletę kolorów.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.