Aranżacja Starej Łazienki w Ekonomiczny Sposób

Aranżacja starej łazienki polega na odświeżeniu, niektórych elementów wykończenia łazienki, bez przeprowadzania dużego remontu.

Najlepszym tego przykładem jest odświeżanie fug. Na rynku dostępne są w sprzedaży liczne fugi ozdobne mieniące się perłowymi odcieniami lub z brokatem. Wybór jest naprawdę duży a ceny przystępne.

Starych fug nie trzeba też całkowicie usuwać – wystarczy je spłycić i nałożyć na nie cienką nową warstwę. Jest to dość czasochłonne ale tanie urozmaicenie, które można stosować chociażby i co tydzień jeśli mamy nie za dużą łazienkę i czas na tak częstą zabawę w fugowanie lub można zatrudnić firmę, która specjalizuje się w odnawianiu strych fug jak i nawet płytek, firma nazywa się Renotech.

Aranżacja starej łazienka wcale nie musi być nudna. Duże przebudowy nie są konieczne, które są bardzo kosztowne ale stosunkowo niewielkim kosztem można wprowadzić całkiem ciekawych, ożywiających otoczenie elementów.

Nowe i Ciekawe Elementy Wykończeniowe

Łazienka jako pomieszczenie bardzo użytkowe musi posiadać bardzo liczne niezbędne sprzęty takie jak; mydelniczki, różnego rodzaju szafki, półki czy wieszaki na ręczniki. Wiele z tych przedmiotów to drobiazgi, które można bardzo łatwo wymienić na coś innego.

Obecnie coraz częściej można w sklepach spotkać specjalne pojemniki na szampony czy odżywki do włosów, które można dopasować do stylu łazienki lub ten styl nimi zmodyfikować.

Są one stosunkowo tanie ale potrafią dać niesamowity efekt.

Jeśli w łazience mamy okno, możemy wstawić kwiaty. Łazienkę najbardziej dekorują pnącza, które mogą przechodzić pomiędzy sprzętami i/lub przy suficie. Należy tylko uważać, by woda się padała bezpośrednio na nie.

Bardzo tanim i zarazem efektownym dodatkiem do łazienek są rysunki ścienne wykonywane techniką kalkomanii bezpośrednio na płytkach. Są to przyklejane, zwykle monochromatyczne zwory, które mogą być albo malutkie albo nawet zajmować i pół ściany. Robią one bardzo duże wrażenie i łatwo jest je zmieniać chociaż prawidłowe ich przyklejenie zajmuje trochę czasu.

Wariacje z Oświetleniem

Bardzo dużo można zdziałać za pomocą oświetlenia chociaż wymaga to zwykle trochę pracy a często też przygotowania jeszcze na etapie projektu łazienki, by potem modyfikacje mogły pojawiać się szybko i łatwo.

Rozwiązań do zastosowania jest naprawdę dużo.

Oświetlenie sufitowe w postaci lampek halogenowych, daje wiele możliwości twórczych.

W małych łazienkach nie ma takiego pola manewru ale w większych można zamontować większą ilość halogenów by następnie zbudować z nich kompozycje świetlne. W najprostszym wydaniu możemy zrobić sobie 2-3 obwody prądu włączane niezależnie, z których każdy będzie odpowiadał za inny zestaw halogenów.

Świetne rezultaty daje bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie, które montuje się w suficie zaraz za transformatorem zasilającym halogeny. Pozwala ono na uruchamianie każdej z żarówek osobno, dzięki czemu możemy tworzyć nawet obrazki pod warunkiem, że mamy do tego wystarczającą ilość punktów światła.

Bardzo prostym rozwiązaniem mocno zmieniającym łazienkę jest stosowanie ściemniaczy. Montuje się je we puszkach włączników prądu i w dowolny sposób przyciemnia albo rozjaśnia pomieszczenie w miarę potrzeb i nastroju, tworząc swoisty klimat.

Jednym z wymagających wcześniejszego odpowiedniego przygotowania łazienki pomysłem jest zastosowanie wielobarwnego oświetlenia LED.

Lampki te można montować praktycznie wszędzie, są one bardzo tanie jeśli będziemy wykorzystywać je jako nastrojowy dodatek.

Jak wiadomo, opieranie się na nich jako na głównym źródle światła to droga zabawa ale kilka sztuk tu i tam nas nie zrujnuje.

Najlepszy efekt daje zamocowanie ich między płytki na ścianach albo na styku sufitu ze ścianami.

Jednak planować to trzeba na etapie kładzenia płytek ponieważ przewody elektryczne muszą iść pod nimi. W praktyce tak przygotowane ściany mogą potem tworzyć dowolną kolorystycznie poświatę, co zawsze robi niesamowite wrażenie na gościach.

Bez żadnego przygotowania można je umieszczać w strumieniach wody, dzięki czemu będą one lśnić różnymi kolorami w zależności od temperatury.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.