Wizualizacja Łazienki – Czy Wystarczy do Remontu Łazienki?

Czy sama wizualizacja łazienki może wystarczyć do wykonania remontu lub wykończenia łazienki?

Otrzymuję dużo zapytań typu:

“Witam, w załączniku przesłałam wizualizację łazienki, proszę o wycenę remontu i materiałów wykończeniowych. Łazienka ma tyle i tyle metrów kwadratowych. Pozdrawiam.”

Moja odpowiedź jest zawsze taka:

“Witam, taka łazienka może kosztować od 15,000 tyś. do 100,000 tyś. Pozdrawiam.”

Wiem, że taka odpowiedź wygląda na cyniczną, ale jest zgodna z prawdą. Patrząc na otrzymaną wizualizację, mogą polecić np. umywalkę za 500 zł lub za 5000 zł, mogę polecić brodzik z kabiną za 1000 zł lub za 10000 zł, mogę polecić podobne płytki za 100 zł/m2 lub za 500 zł/m2 i można tak proponować w nieskończoność.

Sama wizualizacja jest tylko jednym z elementów całego procesu projektowania wnętrz łazienki i nawet nie najważniejszym.

Czy jednak można wykonać remont łazienki na podstawie samej wizualizacji?

Teoretycznie tak ale praktycznie i tak trzeba przejść cały proces projektowania wnętrz łazienki od początku.

Po pierwsze musimy ustalić budżet na całość projektu.

Następnie należy oszacować robociznę i materiały budowlane – do czego wymagana jest inwentaryzacja obecnego stanu łazienki i wykonanie rysunków koncepcyjnych, które pokażą jakie zmiany instalacji i konstrukcji łazienki trzeba wykonać aby zrealizować wizualizację łazienki.

Po wstępnym oszacowaniu robocizny i materiałów budowlanych wiemy ile zostaje nam budżetu na zakup materiałów wykończeniowych czyli armatury, brodzika i kabiny lub wanny, płytek, grzejnika, miski WC, umywalki, tip.

Na tym etapie warto rozwinąć rysunki koncepcyjne, tzn. wykonać rysunki projektowe z bardziej dokładnymi danymi, jak wielkość płytek i układ płytek na ścianie, możliwy rozmiar i  kształt umywalki czy brodzika z kabiną prysznicową i zrobić kilka wersji do porównania.

Po tym można przejść do wyboru każdego potrzebnego elementu wykończeniowego do naszej łazienki. Pilnując budżetu, który został na zakup materiałów wykończeniowych, dobieramy i proponujemy materiały w jak najlepszej cenie, jakości i wyglądzie.

Jeśli mamy wybrane materiały, możemy teraz wykonać wizualizację łazienki aby zobaczyć efekt całości naszej pracy.  Możemy wykonać drobne korekty na wizualizacji i elementów wykończeniowych.

Po zatwerdzeniu wizualizacji, zbieramy wszystko co do tej pory zostało ustalone i tworzymy kosztorys finalnyspecyfiakcję projektu oraz rysunki techniczne – produkcyjne.

Teraz mając całą jasno rozpisaną dokumentację możemy spokojnie przejść do remontu i gwarantuję, że nie będzie przykrych i kosztownych niespodzianek w trakcie prac remontowych.

Wymagane elementy całego procesu projektowego łazienki zaznaczyłem powyżej pogrubioną czcionką.

Podsumowując, wizualizacja łazienki jest najważniejsza dla klienta, ale dla firmy remontowej najważniejsze są dokładne rysunki wykonawcze, specyfikacja projektu, na podstawie których może wykonać kosztorys ale to w przypadku gdy oddzielnie robimy projekt czy wizualizację a następnie szukamy ekipy remontowej.

Według, mnie jest to trochę strata czasu i nie ma gwarancji, że projekt zostanie wykonany zgodnie z wizualizacją.

Nasza firma Goldwood może ułatwić to zadanie i zagwarantować wykonanie wymarzonej aranżacji łazienki i to w budżecie, przeczytaj nasz materiał pod linkiem sztuka łazienek uniwersalny poradnik lub pobierz nasz darmowy poradnik aby w pigułce dowiedzieć się jak możemy to zrobić.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.