Jaki wybrać grzejnik łazienkowy do małej łazienki?

Jaki wybrać grzejnik łazienkowy wybrać do małej łazienki, a jaki do łazienki z ogrzewaniem podłogowym?

Nie ważne czy masz dużą, czy małą łazienkę, dobrze dobrany grzejnik łazienkowy rozwiąże twój problem z jej ogrzewaniem. Wybierając odpowiednie grzejniki łazienkowe musisz pamiętać, by nie kierować się jedynie ich kształtem, kolorem czy ceną. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Sprawdź, jak łatwo możesz dobrać grzejnik do swojej łazienki.

W łazience najbardziej dotkliwie odczuwamy zimno. Warto więc zadbać o to, by wyjście spod prysznica czy z wanny było równie przyjemnym doświadczeniem jak sama kąpiel. Mając to na uwadze, nie zapominaj, że w łazience temperatura musi być wyższa niż w kuchni, salonie czy sypialni, a jej poziom nie powinien spadać poniżej 24oC.

Wybierając grzejnik do łazienki kieruj się więc nie tylko jego wyglądem, ale przede wszystkim tym by spełniał swoją podstawową funkcje i dobrze ogrzał to pomieszczenie. Nie bez znaczenia jest również jego trwałość – warto wybrać taki, który będzie służył przez wiele lat.

Producenci grzejników prześcigają się w wyposażaniu ich w różne użyteczne akcesoria, dzięki czemu grzejnik może się stać wielofunkcyjnym sprzętem domowym, np. suszarką na ręczniki czy wygodną półeczką. Co więcej, w chłodniejsze dni poza sezonem grzewczym, grzejnik z wbudowaną grzałką elektryczną może skutecznie podnieść temperaturę w łazience.

Grzejnik i podłogówka, czyli ciepło z dwóch źródeł

Duże łazienki, szczególnie te, które są usytuowane w narożnikach budynków i mają okna, to wnętrza, które mają duże zapotrzebowanie na ciepło.

W takich pomieszczeniach, zainstalowanie jedynie grzejnika ściennego może być niewystarczające. Rozwiązaniem może być połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikiem łazienkowym.

Aby ich współpraca była sprawna, warto zamontować zestaw zaworów mieszających, który zapewni sterowanie mocą grzejnika i podłogówki za pomocą jednej głowicy termostatycznej. Dzięki niemu podłoga się nie przegrzewa, a jednocześnie grzejnik może pracować przy wyższej temperaturze wody zasilającej.

Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to optymalne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Elegancki i funkcjonalny grzejnik jest w stanie szybko dostarczyć ciepło, podgrzać i osuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni ciepłą i suchą podłogę oraz utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w dużej łazience.

Pamiętaj, że ogrzewanie podłogowe sprawdzi się również w małej łazience. Dzięki niemu nie groźne ci będą zmarznięte stopy, mokra podłoga czy wiecznie wilgotne dywaniki łazienkowe.

Mała łazienka – ciepła, funkcjonalna i wygodna

W nowo budowanych mieszkaniach łazienka zazwyczaj traci swoją powierzchnię na rzecz salonu. W związku z tym łazienki, ale też sypialnie stają się coraz mniejsze i bardziej kompaktowe. Zaplanowanie przestrzeni w małym pomieszczeniu wymaga więc dobrego pomysłu i jego konsekwentnej realizacji, abyś nie musiał rezygnować z komfortu i wygody.

Urządzając małą łazienkę musisz zadbać o spójność wystroju oraz ograniczyć ilość sprzętów i mebli łazienkowych, wybierając te najbardziej funkcjonalne.
Mały grzejnik z dużą mocąI tu pojawia się kwestia wyboru grzejnika łazienkowego. Odpowiednio dobrany do stylu, funkcji i wielkości łazienki nie tylko uatrakcyjni jej wygląd, ale przede wszystkim umożliwi jej wygodne, a także stworzy dodatkową przestrzeń na suszenie ręczników i ubrań przez cały rok.  oraz uatrakcyjnić wystrój łazienki.

Najtrudniej jest dobrać grzejnik do małej, ale i zimnej łazienki, szczególnie gdy są w niej okna i trudno utrzymać temperaturę na stałym poziomie. Wtedy idealny okazuje się niewielki, lecz bardzo wydajny grzejnik. Wysoka moc grzewcza przy zachowaniu kompaktowych wymiarów, to główna cecha grzejników przeznaczonych do małych i zimnych łazienek. Warto zwrócić uwagę, by kolektory grzejnika były podwójne i ustawione symetrycznie po dwóch stronach jego pionowej osi. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie zapewnia niemal dwukrotnie wyższą moc grzewczą. Dodatkową jego zaletą jest możliwość zawieszanie na nim ręczników.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.