Remont Łazienki Ile Kosztuje?

cze 10, 2013 | Remonty Łazienek

Najczęściej wybieranym obszarem remontów w naszych mieszkaniach jest łazienka i kuchnia. Remont całego mieszkania lub domu wiąże się z dużym obciążeniem finansowym a także utrudnieniami w życiu codziennym przez długi czas. W porównaniu kosztów remontu całego mieszkania do remontu łazienki są oczywiście mniejsze i utrudnienia również są mniejsze :

Remont łazienki ile kosztuje?- Najczęściej wpisywana fraza w wyszukiwarkę Google. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi lub stałego kosztu, np. za metr kwadratowy. Na każdy remont łazienki musi być zrobiony indywidualny kosztorys. Koszt jest wynikiem kilku opisanych poniżej obszarów
1) Powierzchnia: Jaka jest powierzchnia istniejącej łazienki? Jaka wysokość? Czy będzie powiększana przez wyburzenie ścian? Czym więcej powierzchni tym więcej płytek tym większa ilość roboczo-godzin za układanie płytek.

2) Demolowanie i demontaż: Czy będzie wymiana wanny na prysznic ? Czy będzie przerabiana instalacja elektryczna i hydrauliczna? Czy będą przenoszone punkty elektryczne i hydrauliczne? Czy stare meble będą wymieniane? Czy ściany mają być przestawiane? Wszystkie zmiany wymagające demontażu i demolowania podwyższają ilość roboczo-godzin a tym samym koszt remontu.

3) Jakość Materiałów Wykończeniowych: Jakość a także wygląd tych materiałów zależy od ceny i marki firmy, czym wyższa cena tym jakość i wygląd są znaczenie lepsze od materiałów dostępnych w popularnych składach budowlanych.

4) Aranżacja i Projekt: Te dwa elementy mają duże znaczenia dla kosztów. Projekt ścian z różnymi półkami wykonanymi w ścianie lub z płyt gipsowych będzie bardziej kosztowny od ściany bez półek. Wykończeni ścian lub podłóg mozaiką składającej się z tysiąca drobnych elementów, również będzie droższe od wykończenia płytkami 30 cm x 30 cm.

5) Roboczo-godziny (robocizna): Koszty robocizny zależą od rodzaju i ilości prac w remontowanej łazience. Zazwyczaj są to prace: demontaż i demolowanie, elektryka i hydraulika, murowanie, montaż płyt karton-gips, betonowanie, izolacje, szklarskie, stolarskie, glazurnicze, posadzkarskie, malarskie, gipsowanie, kamieniarskie.

6) Firma czy samodzielna praca: Koszt remontu wykonany przez profesjonalną firmę z doświadczeniem będzie wynosił więcej gdyż zapewnia gwarancję na wykonaną pracę. Ponadto cała odpowiedzialność za wykonanie jaki i za problemy bierze na siebie firma wykonawcza.

Generalnie,średni minimalny koszt remontu łazienki może wynosić od 15000 do 18000 złotych. Większość ludzi jest gotowa zapłacić za wymianę wanny na prysznic od 8500 do 10000 złotych. Jednak remont dużej łazienki może kosztować od 17500 do 35000 złotych lub więcej w zależności od obszarów podanych wyżej.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.