Dlaczego Trudno Znaleźć Cennik na Remont Łazienki w Internecie?

cze 10, 2013 | Remonty Łazienek

Remont łazienki jest dość skomplikowanym procesem. Otrzymuję wiele pytań od potencjalnych klientów, ale głównym pytaniem zawsze jest ile trzeba przeznaczyć na remont łazienki.

Dlaczego w ogóle trudno znaleźć konkretne informacje na temat budżetu na remonty łazienek, przecież każdy wykonawca wie z doświadczenia ile to może kosztować?

Problem jest po stronie klienta, który przy wyborze wykonawcy kieruje się zazwyczaj wyłącznie niższą ceną, wiec wykonawca nie chce dać jasnych, konkretnych odpowiedzi zanim nie podpiszemy z nim umowy, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto da mniej.

Można znaleźć na stronach wykonawców, cenniki za poszczególne prace w chodzące w skład remontu łazienki. Listę prac z cenami za ilość wykonanych m2, mb lub szt. Mogą pomoc nam rozeznać się w cenach, jednak zawsze będziemy szukali cennika firmy, której stawki są najniższe, ale nie wiadomo czy zrobi to co chcemy.

Najlepiej jest aby klient określił wykonawcy swój budżet z którym się czuje komfortowo.

Twoje pieniądze – Twój remont łazienki.

Dobry wykonawca będzie potrafił wynegocjować i wyjaśnić dlaczego trzeba zapłacić więcej.

To się nazywa negocjacja i współpraca. Po to są właśnie spotkania z wykonawcą aby pomógł nam dopasować nasz wstępny budżet do naszych oczekiwań i potrzeb. Jeśli ma doświadczenia będzie wiedział jak to zrobić. Jeśli jednak bez zastanowienia się, wykonawca zaakceptuje twój budżet bez dodatkowych pytań, powinno włączyć się nam czerwone światło.

Pamiętaj wykonawca chce zawsze wykonać remont za więcej a każdy klient za mniej, zawsze trzeba negocjować i rozmawiać.

Na budżet składają się poniższe elementy:

1) Powierzchnia: Jaka jest powierzchnia istniejącej łazienki? Jaka wysokość? Czy będzie powiększana przez wyburzenie ścian? Czym więcej powierzchni tym więcej płytek tym większa ilość roboczo-godzin za układanie płytek.

2) Demolowanie i demontaż: Czy będzie wymiana wanny na prysznic? Czy będzie przerabiana instalacja elektryczna i hydrauliczna? Czy będą przenoszone punkty elektryczne i hydrauliczne? Czy stare meble będą wymieniane? Czy ściany mają być przestawiane? Wszystkie zmiany wymagające demontażu i demolowania podwyższają ilość roboczo-godzin a tym samym koszt remontu.

3) Jakość Materiałów Wykończeniowych: Jakość a także wygląd tych materiałów zależy od ceny i marki firmy, czym wyższa cena tym jakość i wygląd są znaczenie lepsze od materiałów dostępnych w popularnych składach budowlanych.

4) Aranżacja i Projekt: Te dwa elementy mają duże znaczenia dla kosztów. Projekt ścian z różnymi półkami wykonanymi w ścianie lub z płyt gipsowych będzie bardziej kosztowny od ściany bez półek. Wykończeni ścian lub podłóg mozaiką składającej się z tysiąca drobnych elementów, również będzie droższe od wykończenia płytkami 30 cm x 30 cm.

5) Roboczo-godziny (robocizna): Koszty robocizny zależą od rodzaju i ilości prac w remontowanej łazience. Zazwyczaj są to prace: demontaż i demolowanie, elektryka i hydraulika, murowanie, montaż płyt karton-gips, betonowanie, izolacje, szklarskie, stolarskie, glazurnicze, posadzkarskie, malarskie, gipsowanie, kamieniarskie.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.