Projektowanie Łazienki – Ile Trzeba Zapłacić za Wykonanie Projektu Łazienki

Projektowanie łazienki w odróżnieniu do prac remontowych jest niewidoczne i zawiera się na ekranie komputera lub karki papieru, wygląda to zawsze na mniej wartościową pracę . W każdym kliencie przemyka myśl – “Dlaczego muszę za to tyle płacić?”. Większość osób wyobraża sobie remont łazienki jak jedna lub kilka osób skuwa płytki, instaluje nowe meble, przykleja nowe płytki i wykonują wszystkie prace remontowe. Podczas, gdy prace remontowe widać i słychać jak postępują (widzimy za co płacimy), efekt prac projektowych widać gdy są narysowane rysunki i zaakceptowane.

Projektowanie łazienki wymagane jest nawet przy małej łazience

Nawet mały projekt wymaga, wykonania kilku prac projektowych. Trzeba wybrać kolor ścian i sufitu, kolor płytek na podłodze, wzór ich ułożenia, itp.

Tym bardziej duży projekt wymaga wykonania i prezentacji funkcjonalności nowej łazienki, doboru materiałów wykończeniowych dostosowanych do stylu i budżetu, „wrysowanie” w projekt łazienki, „rzeczywistych” wymiarów materiałów i sprzętów i wiele innych.

Projektowanie i remont łazienki w “Jednej” usłudze

Optymalnym rozwiązaniem jest skorzystać z firmy, która jest odpowiedzialna za wykonanie projektu i remontu w jednej usłudze. Te rozwiązanie daje korzyści o których wcześniej pisałem.

Jeśli jednak decydujemy się na nalezienie projektanta bez wykonawcy, trzeba uzyskać od projektanta procent jaki weźmie za pracę od całego budżetu na remont.

Więc, Jaki to Procent?

Trzy, sposoby rozliczania z projektantami, które znam, to: za godzinę pracy, za metr kwadratowy powierzchni do zaprojektowanie, procent od całości budżetu.

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej wybierać rozliczenie procentowe. Zakres procentowy powinien wynosić od 6 do 8%, w zależności, czy jest to remont kompleksowy, czy to wykończenie, czy tylko częściowy remont. Kompleksowe remonty wymagają, więcej projektowania – zmiany w instalacjach, przestawianie lub dostawianie ścian działowych i inne.

Tak, przy kosztach za remont kompleksowy w kwocie 20 000 tyś. średniej wielkości łazienki, koszt budżetu może wynieść 1600 zł licząc 8%.

Nie Płać za Godzinę!

Podczas rozmowy wstępnej z projektantem, negocjuj z nim aby uniknąć płacy za godzinę. Jeśli to możliwe, spytaj się projektanta czy może wycenić z góry cały „pakiet” wszystkich prac projektowych. Nawet jeśli ten „pakiet” będzie liczony za godzinę, będzie możliwość kontroli kosztów jeśli zostanie przekroczona ilość godzin przeznaczonych na złożenie takiego „pakietu”.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.