Zanim Wpiszesz W Goolge Frazę „Projektowanie Łazienki Warszawa” Pamiętaj o 3 Ważnych Sprawach

cze 10, 2013 | Remonty Łazienek

Czas rozpocząć poszukiwania. Wystarczy teraz tylko wpisać w wyszukiwarkę Google lub inną, frazę „ projektowanie łazienki warszawa” i w magiczny sposób znajdziemy najlepszą dla nas firmę wykonawczą.

Niestety, wynikiem wyszukiwania jest setki podobnych stron, wszyscy profesjonaliści. Jak z tego gąszczu informacji wybrać najlepszą ofertę? Od czego zacząć? Jakie kryteria przyjąć?

Jeśli chcesz znaleźć najlepszego wykonawcę, należy wiedzieć czego się chce i oczekuje. Przed rozpoczęciem poszukiwania, upewnij się, że wiesz:

1. Wiem, co dokładnie chcę zrobić i kiedy

W przypadku surowego stanu łazienki, sprawa jest prosta. Jednak w przypadku remontów kompleksowych lub częściowych, należy się zastanowić czy chcesz wymienić tylko meble na nowe, czy chcesz dostawiać nowe ścianki, przenosić instalacje hydrauliczne i elektryczne czy tylko wymienić w tych samych miejscach armaturę i biały osprzęt, czy ma być sufit podwieszany z wpuszczanym oświetleniem?

Należy zwrócić uwagę, że nie wszyscy wykonawcy robią wszystko kompleksowo. Na przykład, glazurnik położy płytki na ścianach i podłodze, ale czy zrobi nowe instalacje hydrauliczne i elektryczne lub podwieszany sufit? Przemyślenie, jaki poziom remontu nas interesuje ułatwi nam określenie jakiej specjalizacji wymagamy od wykonawcy, co więcej pozwoli określić budżet przeznaczony na projekt.

Ważne, wiedzieć także w jakim stylu projektowym chcemy mieć nową łazienkę.

Następnie, należy zastanowić się nad budżetem…

2. Wiem, ile mogę wydać na remont i projekt łazienki

Uwaga: remont czy wykończenie oraz projekt łazienki zawsze kosztuje, nikt nic nie daje za darmo, pomimo reklam w stylu „ darmowy kosztorys” lub „ projekt w cenie remontu”

Przed rozpoczęciem wyszukiwania w Google lub wybrania numeru do firmy wykonawczej, musisz mieć w głowie ogólną sumę jaką chcesz przeznaczyć na remont łazienki. Remonty łazienki są bardzo unikalnymi projektami i koszty mogą szybko wzrosnąć, jeśli się nie poświęci czasu na ocenienie swoich możliwości finansowych. Ważne aby przy rozmowie z firmą wykonawczą podać określoną kwotę, która jest bezpieczna do wydania. Pomoże to uzyskać informacje czy jest możliwe zrobić to w takiej kwocie, a także powie potencjalnemu wykonawcy jakie są Twoje oczekiwane granice budżetowe, co pozwoli uzyskać wycenę w tych granicach.

3. Wiem, ile czasu i wysiłków mogę zainwestować w remont i projektowanie łazienki

Czy chcesz wykonawcy, który dostarczy pełnej usługi, włącznie z wykonaniem rysunków projektowych, propozycją i selekcją materiałów wykończeniowych, zakupem i dostarczeniem materiałów, czy wolisz poświęcić dużo swojego czasu na szukanie materiałów, mebli i innych elementów lub chcesz szukać najpierw firmy projektowej a następnie firmy wykonawczej? To jest jedne z najważniejszych pytań, które należy zadać sobie przez rozpoczęciem remontu.

Nie ważne jaki projekt chcesz zrobić, musisz zainwestować w to swój czas i wysiłek. Musisz wyszukać odpowiednią firmę i przeprowadzić z nią rozmowy (przez telefon i osobiście), podjąć decyzję jaki będzie styl aranżacji łazienki, współpracować i komunikować się z wykonawcami podczas remontu w mieszkaniu.

Według powyższych informacji możesz określić czy chcesz znaleźć wykonawcę, który kompleksowo wykona cały projekt łazienki, od etapu projektowania, przez zamawianie i kontrolę materiałów a kończąc na sprzątaniu po remoncie? Czy wolisz zapłacić mniej ale stać się częścią firmy wykonawczej, to znaczy, że sam będziesz jeździł i kupował materiały, wynosił meble i inne elementy z łazienki przed remontem, a także sprzątał po pracach innych? W ten sposób na pewno zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

Pamiętaj, że czym więcej informacji przemyślisz i zbierzesz na stół przed remontem, tym szybciej i łatwiej przejdziesz przez etap konsultacji, wyceny oraz proces podejmowania decyzji przez wykonawcę. Jeśli wiesz czego chcesz, nie będziesz tracił czasu na rozmowy telefoniczne i spotkania z wykonawcami, którzy nie spełnią twoich oczekiwań w stosunku do budżetu czy czasu pracy.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.