Koszt Remontu i Projektu Łazienki – Mówić Czy Nie Mówić Wykonawcy o Budżecie na Remont Łazienki?

cze 10, 2013 | Remonty Łazienek

Każdy klient ma opory aby odpowiedzieć na pytanie związane z budżetem. Zazwyczaj to wykonawca mówi jaki może być koszt remontu i materiałów a klient się zgadza lub nie. Takie pytanie może wyglądać na próbę naciągnięcia klienta na droższą propozycję. Z drugiej strony wykonawca może w ogóle nie zapytać przez cały etap wstępnych rozmów i dopiero klient jest nie mile zaskoczony jak wykonawca pokaże propozycję cenową. Po prostu strata naszego cennego czasu.

Według mojej opinii – należy uważać na to, że wykonawca nie pyta o budżet. W przypadku remontów łazienek jak i całych mieszkań, budżet może być niski lub bardzo duży, w zależności od zastosowania jakości materiałów, ilości i skomplikowania robót i wiele innych. Więc bez wstępnego wyjściowego budżetu można rozmawiać w nieskończoność ale nie możliwe będzie przygotowanie konkretnej propozycji.

Jaki jest zakres budżetu?

Generalnie, średni minimalny koszt remontu łazienki może wynosić od 15000 do 18000 złotych. Większość ludzi jest gotowa zapłacić za wymianę wanny na prysznic od 8500 do 10000 złotych. Jednak koszt remontu dużej łazienki może wynosić od 17500 do 35000 złotych lub więcej w zależności od jakości materiałów wykończeniowych.

Jaka jest dolna granica budżetu?

Jak wcześniej mówiłem, wykonawca może wykonać remont łazienki za 5000 zł lub za 100 000 zł. Bez jasno określonego budżetu, nie ma mowy o poważnej rozmowie. Należy popatrzyć na ceny materiałów, które chcielibyśmy mieć w łazience aby zorientować się w kosztach. Jeśli określimy budżet nawet za mały, dobry wykonawca pomoże nam określić rzeczywisty koszt remontu łazienki.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.