Z Serii – Ile za Remont Łazienki? – Niski Budżet

cze 10, 2013 | Remonty Łazienek

W tej serii artykułów ” Ile za remont łazienki ?”, zakreślę mój wymyślony standard o nazwie Olimpijski, który będzie podzielony na trzy kategorie: Brązowy, Srebrny i Złoty.

W tym materiale omówię kategorię Brązową.

Określenie średniego budżetu na remont czy wykończenie łazienki jest trudne. Remont łazienki może być zrobiony w każdym kształcie i formie jeśli tylko pozwala na to miejsce. Od wyobraźni klienta i projektanta zależy co będzie zrobione, w tych czasach możliwości są nie ograniczone.

Omówmy niski budżet, który może posłużyć jako podstawa do analizy naszych potrzeb i kosztów. Nie znaczy to, że niski budżet to „brzydki” projekt. Jeśli jest coś źle zaprojektowane to nawet bardzo wysoki budżet nic nie zmieni.

Brązowy Standard

Remont łazienki w standardzie Brązowym jest określany jako „Z i Z” lub „ Zdemontuj i Zainstaluj”. To znaczy, że wymieniamy istniejące materiały wykończeniowe na nowe bez przenoszenia punktów instalacyjnych, bez demolowania ścianek i dostawiania nowych ścianek. Często w tym budżecie ściany częściowo są malowane farbą, aby obniżyć koszty.

Można w dużej mierze wykorzystać, ponownie istniejące elementy. Można także odnowić niektóre stare materiały. W tym budżecie należy się zastanowić, co zostawić a co kupić nowe.

Oczywiście można dołożyć nowe elementy jeśli takie są wymagania, tak jak w przypadku dostosowania łazienki na potrzeby osób niepełnosprawnych lub seniorów. Instalujemy dodatkowe uchwyty przy sedesie, przy wannie, siodełka w brodziku, wymieniamy brodzik na płaski.

Najczęściej budżet ten, stosuje się przy odświeżaniu łazienki lub samodzielnej ubikacji w mieszkaniach czy domach wystawionych na sprzedaż lub gdy planujemy w dalszej perspektywie remont całego mieszkania a łazienkę potrzebujemy odnowić teraz a nowe materiały wykorzystamy przy kompleksowym remoncie.

Wiele Opcji do Wyboru

W przypadku budżetu Złotego i Srebrnego średniej wielkości łazienka kosztuje od 15000 do 35000 tyś zł lub więcej, a koszt robocizny i materiałów wykończeniowych waha się w granicach 50-60% całości budżetu, w przypadku budżetu Brązowego koszt robocizny i materiałów budowlanych może być 30-40%, więc dużo więcej zostaje na zakup materiałów wykończeniowych. Średnio do 5000 do 15000 tyś.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.