Aranżacja Łazienki z Prysznicem – Minimum przestrzeni, Maksimum komfortu

Aranżacja małej łazienki z prysznicem w bloku, nie była prostym zadaniem. Na niecałych 2,5 m2, nic więcej nie mogło się zmieścić, jak tylko prysznic, WC, mała umywalka i oczywiście trochę półek zrobionych z płyt karton – gipsowych.

Kabina Prysznicowa i Brodzik Dwie Największe Przeszkody

Dla lepszego wykorzystania miejsca zrezygnowaliśmy z akrylowego brodzika i standardowej kabiny do prysznica.

Brodzik wykonaliśmy z płytek w posadzce tak aby można było zastosować kabinę prysznicową zrobioną na zamówienie.

Brodzik z Prysznicem i Armatura

Armatura została zainstalowana podtynkowa aby nie zabierać miejsca pod prysznicem. Brodzik w podłodze z kwadratowym wpustem podłogowym firmy Kessel. Delikatnie zapadnięty w podłogę brodzik, ze względu na wymagane spadki, spowodował wizualne powiększenie miejsca na kabinę z prysznicem.

Szklane drzwi prysznica wykonane na zamówienie, zostały zrobione przezroczyste, choć są mało intymne, jednak efekt wizualnego zachowania wielkości łazienki został spełniony. Przezroczyste szyby brodzika, zamocowane do ścian na małe uchwyty, bez dużych i ciężkich okuć nie spowodowały wizualnego pomniejszenia łazienki, jakby to było w przypadku zwykłego brodzika i kabiny prysznicowej.

WC, Półka z Płyt Kartonowo Gipsowych i Grzejnik

Ze względu na pion z rurami idący w łazience, zaplanowaliśmy zabudowanie całej ściany wraz ze stelażem do podwieszanego WC, zrobiliśmy także kilka półek z płyty kartonowo-gipsowej a także schowaliśmy cały pion, zostawiając drzwiczki rewizyjne, które pozwalają na dostęp do zaworów.

Zabudowa stelaża do podwieszanego WC służy także jako półka a we wnęce powstałej nad półka zainstalowaliśmy mały grzejnik elektryczny do lepszego suszenia ręczników.

Półki na akcesoria z bardzo niekomfortowym dostępem, mimo to można tam upchnąć kilka przydatnych przyborów w łazience, półka została pomalowana farbą aby nie powiększać jej przez zabudowanie płytkami.

Lustro i Umywalka

Niestety umywalka i lustro musiały zostać zainstalowane na ścianie którą pierwszą widać po wejściu, dlatego zastosowaliśmy wąską i prostokątną umywalkę, w której oprócz umycia rąk i zębów nic więcej nie da się zrobić.

Lustro zostało wpuszczane w płytki na ścianie.

Przestrzeń została wykorzystana maksymalnie dla uzyskania maksymalnego komfortu z tej przestrzeni. Nasza klientka była bardzo zadowolona, szczególnie z kabiny prysznicowej zrobionej na zamówienie i brodzika w posadzce. Martwiła się wcześniej tym, że jak zainstaluje normalny brodzik i kabinę, to zabraknie miejsca na inne potrzebne i wymagane elementy jak WC i umywalka.

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.