Zatrudniej Odpowiednią Osobę do Remontu

kwi 29, 2020 | Remonty Łazienek | 0 komentarzy

Dzisiaj porozmawiamy o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest zatrudnienie odpowiedniej osoby do remontu łazienki? Właściwa ekipa? Właściwa firma? Wiele osób zatrudnia tych, którzy nie mają legalnej firmy i nie mają ubezpieczenia, więc dzisiaj porozmawiamy o tym wszystkim.

Znajdź kogoś z doświadczeniem do remontu łazienki

Zacznijmy od doświadczenia. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to znaleźć kogoś, kto faktycznie ma doświadczenie w budowaniu typu projektu, który chcesz zbudować. Na pewno nie poszedłbyś do lekarza ortopedy na operację mózgu i na pewno nie poszedłby do chirurga neurologa na operację kolana. Zatem doświadczenie jest numerem jeden. Znajdź kogoś, kto faktycznie ma doświadczenie w budowaniu twojego typu projektu w spójny sposób, bo spójrzmy prawdzie w oczy: „praktyka czyni mistrza”.

Zatrudnij legalnie działającą firmę do remontu łazienki

Drugą rzeczą, którą ludzie zawsze się zastanawiają, jest: „Dlaczego chcę zatrudnić legalną firmę, przecież jest droższa?” Wiesz: „Mój przyjaciel ma tego faceta i nie ma firmy, ale wykonuje naprawdę dobrą robotę”. Chodzi o to, że mają coś do stracenia. Co się stanie, jeśli zrobią coś, co jest nielegalne, nie etyczne lub oszukają, istnieje organ nadzorczy, który się tym zajmuje i pociąga ich do odpowiedzialności. Jeśli nie mają zarejestrowanej działalności, tak naprawdę nie mają nic do stracenia. Z pewnością mogliby zostać ukarani grzywną i innymi rzeczami, ale tak naprawdę nie mają wiele do stracenia. Co więcej, nie mają umowy do podpisania, nie mają żadnych dokumentów potwierdzających ich doświadczenie czy umiejętności. Chciałbym kogoś, kto jest bardzo wyspecjalizowany w tym, co robi. Mam na myśli, że prawdopodobnie nie zatrudniłbyś nielicencjonowanego lekarza, aby ćwiczył na tobie albo nielicencjonowanego agenta ubezpieczeniowego lub nielicencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami. Dlaczego miałbyś ryzykować zatrudnienie nie sprawdzonego wykonawcy? Chcesz się upewnić, że dana osoba czy firma jest zarejestrowana i można potwierdzić czym się zajmuje

Uzyskaj odpowiednie ubezpieczenie

Trzecią rzeczą jest ubezpieczenie. Jest to dość trudna rzecz, ponieważ jest duża konkurencja. Istnieją dwa rodzaje ubezpieczeń, którym chcemy się przyjrzeć. Jednym z nich jest ubezpieczenie każdego pracownika, którzy pracowaliby w twoim domu podczas remontem łazienki i gdyby doznali obrażeń, ubezpieczanie zdrowotne i od wypadków jest wymagane.  Drugim jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które obejmuje szkody w twoim domu, szkody w domu twojego sąsiada, szkody w mieniu sąsiada, pojazd, wszystko poza wypadkiem przy pracy. Zacznijmy od ubezpieczenia pracownika. Jest dużo, specjalnie używam słowa, kontrahentów, ale są kontrahenci i nie-wykonawcy, którzy nie mają ubezpieczonych pracowników. Płacą pracownikom gotówkę. Gdyby coś się stało podczas remontu łazienki, jesteś ty jako właściciel domu/mieszkania za to odpowiedzialny.  Jeśli firma twierdzi, że nie zatrudnia pracowników to wykorzystuje podwykonawców. Czyli podpisujesz umowę z jednym wykonawcą a pracują przy remoncie łazienki inna firma. Jeszcze trudniej uzyskać pewność, kto jest opowiedziany za ewentualne wypadki przy pracy jeśli chodzi o remont łazienki. Najczęściej jednak pracownicy nie są zarejestrowania a tym samym ubezpieczeni. W takim przypadku cała odpowiedzialność za obrażenia pracowników przechodzi na właściciela mieszkania czy domu.

Drugie, jak już powiedziałem, to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje szkody. Czy możesz sobie wyobrazić, żeby w twoim domu pracował hydraulik podczas remontu łazienki ale był zarejestrowany i ubezpieczony? Więc jeśli ta osoba odniesie obrażenia, zostanie objęta ubezpieczeniem. Ale przy tym wypadku cały twój dom został zalany włącznie z mieszkaniem sąsiada, a potem ten hydraulik by powiedział: „Przepraszam. Nie mam ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ”. Ubezpieczenie właściciela domu najprawdopodobniej odmówiłoby ci ochrony, ponieważ zatrudniłeś kontrahenta, który nie posiadałby ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Więc masz pecha. Nic nie możesz zrobić poza pociągnięciem tego hydraulika do odpowiedzialności, a są małe szanse, że jeśli nie mają ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, prawdopodobnie nie będą mieli wiele do stracenia i nie od niech nie uzyskasz. W przeciwnym razie mieliby ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w celu ochrony swoich aktywów. Dlatego chcesz mieć pewność, że wykonawca ma ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Ekipy. To kolejna sprawa „Hej, mam tego dobrego wykonawcę, który zrobi remont łazienki. Ma jednego pomocnika, czy kogoś innego. ” Co się stanie, jeśli jedna osoba odniesie obrażenia? Twój remont łazienki całkowicie się zatrzyma. Co jeśli ta jedna osoba, ten dobry wykonawca, który przeprowadza remont łazienki, zdecyduje, że chce jechać na wakacje na dwa tygodnie? A może tydzień? A może utknął gdzieś na lotnisku na kilka dni? Twój projekt nie idzie do przodu. Jeśli zatrudnisz legalną firmę, która faktycznie ma infrastrukturę i ekipy, projekt będzie realizowany bez właściciela. Ten projekt będzie kontynuowany bez właściciela, a jeśli ktoś z ekipy zostanie z jakiegoś powodu wykluczony, może zastąpić te osoby nowymi ludźmi. Posiadanie tych zasobów i posiadanie prawdziwej firmy sprawi, że Twój projekt całkowicie się nie zatrzyma, jeśli z jakiegoś powodu twój „facet” zostanie ranny lub zdecyduje się na urlop.

Ostatnim elementem układanki są materiały – w szczególności zakup materiałów i odpowiedzialność. Większość kontrahentów nie kupuje materiałów. To jest bardzo powszechne. Proszą właściciela, żeby kupił armaturę, płytki, wyposażenie i tak dalej. Powoduje to podział na prace remontowe i zakup materiałów, a także podział odpowiedzialności. Gdzie kontrahent może powiedzieć „Nie kupiliśmy tego. To było uszkodzone/niedopasowane. ” Wtedy remont łazienki stanie ale nie firma będzie za to odpowiedzialna.

zatrudnij do remontu łazienki warszawa łazienka w10 dni

Pamiętam jak kiedyś, kiedy budowałem dom, w mojej firmie zajmującej się budową domu, a klient postanowił kupić wszystkie urządzenia hydrauliczne do domu. To było 20 lat temu. Chcieli kupić wszystkie urządzenia i nie chcieli, abym je kupił, chcieli zaoszczędzić. Zainstalowaliśmy wszystkie zawory w ścianie, płytki zostały położone w domu, ale urządzenia zaczęły hałasować w ścianie – wydawać bardzo głośny hałas. W końcu ustaliliśmy, że były to wadliwe urządzenia. I chociaż producent powiedział: „Dobrze, wymienimy uszkodzone urządzenia”, nie było komu zapłacić za zrywanie płytek i ponowne ich układanie oraz wymianę urządzeń. Klient musiała zrobić to ponownie na własny koszt. W przeszłości zdarzały mi się sytuacje, w których klient kupił zmywarkę do naczyń i prawidłowo umieściliśmy ją w kuchni, a zmywarka była wadliwa, przeciekała i rujnowała podłogi z deski drewnianej, a klient musiał walczyć w tej sprawie z producentem zmywarki. To, czego mogli uniknąć, to zdjęcie z siebie odpowiedzialności, idąc do wykonawcy, zlecić im dostarczenie prac w postaci remontu łazienki ale i dostarczenie materiałów. A gdy coś się wydarzy, jedynie, co będą musieli zrobić, to zadzwonić do wykonawcy i powiedzieć: „Wiesz co? To twoja odpowiedzialność. Kupiłeś rzeczy”. Zawsze należy zachować ostrożność przy podziale odpowiedzialności, kupując materiały, a następnie zlecając ich instalację innej osobie.

Spójrz więc, kiedy będziesz gotowy kogoś zatrudnić, pamiętaj o tych ważnych czynnikach: doświadczeniu, legalnej działalności, odpowiednich ubezpieczeniach (zarówno pracownika, jak i odpowiedzialności cywilnej), że mają odpowiednie zasoby, ekipy i że to nie tylko jeden osoba wykonująca pracę. Powinny także być gotowi dostarczyć materiały i wziąć odpowiedzialność za te materiały i wszystko, co mogłoby się z nimi stać.

Więc to jest to! Sprawdź kompetencje na naszej stronie www.lazienkaw10dni.pl jeśli interesuje cię remont lazienki!

Przejrzyj naszą galerię zdjęć aby zobaczyć nasze najpopularniejsze aranżacje łazienek. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Jesteśmy wysoko oceniani przez naszych klientów, można dowiedzieć się o tym z referencji naszych klientów.